Nenápadné příznaky přítomnosti koronaviru v těle, které si většina lidí plete s jinými nemocemi

Fotografie: Freepik

Máte nejasné tušení, že možná máte koronavirus, ale nejste si úplně jistí? V takovém případě mohou být indikátorem i zdánlivě nenápadná příznaky. Při malé dávce viru či silnějším imunitním systému totiž nemusí propuknout klasické příznaky v podobě suchého kašle a horečky.

Naučte se poznat rovnou 5 možných a poměrně málo známých příznaků nákazy koronavirem. Podle vědců však seznam rozhodně nemusí být konečný a s přibývajícími daty se mnohdy vynoří nové otázky místo nalezení odpovědí na ty původní.

Častější chození na toaletu

Jedním z příznaků, že možná máte koronavirus, může být časté chození na toaletu. Jde především o řidší a častější stolici ve formě průjmu. Mnoho lidí, kteří byli následně pozitivně testování na koronavirus, skutečně potvrdilo tento příznak.

Fotografie: Freepik

Přesto však může jít o pouhé podráždění zažívání, které neznamená nic závažnějšího. Zkuste však vyloučit možnost nakažení koronavirem hlavně ve chvíli, kdy plánujete cestu mezi lidi či pojedete navštívit příbuzné.

Oční infekce

Velmi častým příznakem v případě koronaviru je ztráta chuti a čichu. Tehdy jde o téměř jasnou známku, že máte právě tuto nemoc. Virus se totiž uhnízdil v čichových a chuťových buňkách, které postupně zabil. Podobný problém může nastat i ve chvíli, kdy se virus dostane do oka. Tehdy vyvolá oční infekci v podobě nepříjemného zánětu spojivek. Tělo tak reaguje na přítomnost nežádoucího patogenu, kterého se snaží zánětem odradit.

Ztráta čichu a chuti

Na tomto příznaku není dále co rozvádět. Uvádí ho velké množství lidí a typicky jde o příznak zejména u mladších nakažených. Ztráta chuti a čichu může mít různý rozsah stejně tak jako se může lišit doba, než dojde k obnovení daných buněk. Snad žádná jiná virová nemoc nemá tento symptom, takže s velkou jistotou můžete očekávat pozitivní test.

Únava

Dlouhotrvající a nevysvětlitelná únava i po dostatečném spánku a žádných namáhavých činnostech bývá také často udávaným problémem spojovaným s koronavirem. Tento příznak navíc často vydrží i po mnoho dní a v mírnější formě mnohdy přejde i do dlouhodobějšího stavu.

Fotografie: istockphoto

Mozková mlha

Nepříjemným signálem může být také pocit mozkové mlhy. Nedokážete se na nic soustředit a neustále chcete spát. Jenže i po probuzení cítíte silnou únavu a váš mozek není schopný pustit se i do jednoduššího přemýšlení.