Netradiční způsob mytí utěrek za pomoci oleje a dalších běžně dostupných ingrediencí. Mějte během chvíle dokonale čisté utěrky

Fotografie: Depositphotos

Koupíte nové utěrky, které vypadají krásně, jsou čistě a voní novotou. Po několika použitích už vám ale přijde, že je můžete vyhodit. Jak vyprat kuchyňské utěrky, aby dlouho sloužily?

Ženy v domácnosti, které tento trik vyzkoušely, jsou velmi spokojené a tvrdí, že to skutečně funguje. Existuje několik zajímavých metod, díky kterým utěrky vyperete a budete je moct používat znovu a znovu. A že se na takové praní použije olej? Je to proto, že utěrky zbaví mastných skvrn, které se na nich velmi často objevují.

Fotografie: Freepik

Některé postupy se jeví jako pochybné, ale opravdu fungují

Můžete použít klasickou metodu bělení oblečení nebo utěrek. Všechno, co budete potřebovat, najdete tady:

  • 5-6 litrů vroucí vody
  • 3 lžíce octa
  • 1 sklenici pracího prášku
  • 2 lžíce suchého bělidla

Vodu si nejdříve uvařte, poté přidejte prášek a bělidlo, promíchejte a přidejte čistý rafinovaný rostlinný olej. Ponořte ručníky nebo utěrky do horkého roztoku, ale dejte pozor, jestli do něj látky vůbec mohou. Nechte je tam alespoň tři hodiny. Poté prádlo dejte do pračky a zapněte na rychlé praní. Můžete přidat také kondicionér. Oblečení dejte sušit a zkontrolujte, zda jsou skvrny skutečně pryč.

Recepty na bělení jsou obdobné, některé se hodí i na citlivé materiály

Pokud přijímáte více hostů, může se zdát, že utěrky, ubrusy i ubrousky můžete po společném obědě vyhodit. Stojí ale za to vyzkoušet následující postup, který by vás skvrn měl lehce zbavit. Recept je podobný tomu předchozímu, ale jsou tu obměny. Budete potřebovat 15 litrů vroucí vody, 3 lžíce rostlinného oleje, 1 sklenici pracího prášku, 3 lžíce bělidla. V tomto roztoku můžete vyprat celou péřovou bundu, aniž by se zničila.

Fotografie: Freepik

Také tady přidejte veškeré přísady do vody a vložte do ní ručníky a další látky. Nechte v roztoku prádlo přes noc. Měl by být horký co nejdelší dobu, proto nádobu zakryjte a zabalte do něčeho teplého. Ráno vložte textilie do pračky, vyperte a nechce dvakrát vyždímat. I tady můžete přidat kondicionér. I s olejem se dokážete zbavit mastných skvrn.

Další tip je trochu odlišný. Ručníky, které potřebujete zbavit skvrn, vyperte a nechce uschnout. Vodu tentokrát nemusíte vařit, ale měla by být horká. Připravte si 12 litrů horké vody, 2 lžíce rostlinného oleje, 2 hrnky pracího prášku a dvě lžíce bělidla. Vložte prádlo a nechte působit nejlépe přes noc. Poté dejte do pračky a dejte program máchání.

Metody můžete použít nejen na utěrky a ručníky, ale také na spodní nebo dětské prádlo. Olej dokáže odstranit skvrny, se kterými si neporadí prací prášky nebo prostředky na odstraňování skvrn.