Odstraňte ze svého jídelníčku potraviny, které podle odborníků způsobují mastnou pleť a nevzhledné akné

Fotografie: Freepik

Podle Dr. Radha Gongatiho, seniora konzultanta pro dermatologii a venerologii společnosti Apollo Telehealth, je pro lidi s mastnější pletí mnohem výhodnější konzumovat potraviny s nízkým glykemickým indexem.

Naopak potraviny s vysokým indexem – s obsahem cukru a tuku, dokáží zvýšit glukózu v krvi, což jistě ne příliš kladně ovlivní vaši pleť. Některé potraviny mohou dokonce zvýšit mastnotu pleti, a tím pádem i tvorbu akné, černých teček, ucpaných pórů a celkově problematickou pleť.

4 potraviny, které zhorší stav pleti

Vyhněte se těmto čtyřem potravinám, které vaší pleti neprospějí, naopak je promastí a nevzhledné akné bude kazit vaši vizáž. Jakým potravinám se vyhnout?

Fotografie: Pixabay

Mléko a mléčné výrobky

Mléko je naší základní potravinou, ale zkoušeli jste mléko někdy třeba na týden vysadit? Nevšimli jste si zlepšení vaší pleti? Mléko obsahuje nasycené tuky, které mohou být viníkem vzniku akné. Jestliže si nedokážete představit mléko nepít, vyzkoušejte mléko s nižším procentem tuku nebo jej vyměňte za alternativní rostlinné mléka. Například kokosové nebo mandlové. Doplní vám vitamíny a nebudete mít akné.

Čokoláda nečokoláda

Především mléčná čokoláda nemá s čokoládou moc společného. Jedná se o odtučněné kakao a velké množství tuku a především cukru. A právě cukr je viníkem. Může zvýšit zánět v těle, což neblaze ovlivní vzhled, ale i stav naší pokožky. Místo mléčné pseudočokolády si dopřejte kvalitní hořkou čokoládu, která je navíc prospěšná pro vaše zdraví. Doplní vám hořčík, železo a jiné minerální látky.

Fotografie: Pixabay

Smažená a nezdravá jídla

Kdo z nás by si občas nedopřál pizzu, hamburger, párek v rohlíku, kebab či řízek? K tomu si pěkně dopřejeme majonézu, kečup, máslo či jiné pochutinky. To je ovšem velmi chutné a oblíbené, ale veškerá tato jídla obsahují rafinované tuky, které našemu zdraví ale vůbec neprospívají. Naše tělo stěží zvládá tolik tuků. Výsledkem tedy je mastná pleť, která obsahuje akné.

Červené maso

Bylo vám doporučeno jíst červené maso, protože jste chudokrevní? S tím souhlasíme, ale dopřejte si jej krátkodobě. Takové maso obsahuje nezdravé tuky, které zhoršují stav i vzhled vaší pokožky. Navíc bohužel zvyšuje cholesterol a při častém pojídání červeného masa může ohrozit vaše srdce.

Sledujte především množství jídla, které pozřete, a také si dopřejte více zeleniny, ovoce a obyčejné neochucené pitné vody.