Osvědčený postup díky kterému bude toaleta zářit čistotou během několika minut

Fotografie: Freepik

Každý z nás určitě nerad uklízí toaletu. Není to sice časově náročné, důležitá je poctivost a preciznost, aby byla toaleta opravdu čistá. Žena se na internetu podělala o trik, který jí ukázal sám instalatér a během pár minut opravdu zvládla toaletu vyčistit. Navíc k tomu nepotřebovala žádné chemické prostředky.

Čím je člověk starší, tím hůře se mu koupelna udržuje čistá

Starší žena připustila, že už v jejím věku ji unavuje udržování dokonale čisté toalety, hosté k ní chodí málokdy a ona samá nemá velkou touhu obdivovat lesk vlastní záchodové mísy. Jednou za ní ale dorazit přítel instalatér, který se zhrozil nad stavem, ve kterém celá toaleta byla.

Žena z legrace prohodila, ať ji poradí, jak se s touto špínou vypořádat, když on je instalatér, ale nečekala, že se od něj dozví trik, který ji ušetří mnoho času a toaletní mísa bude znova čistá.

Postačí pár surovin a toaleta je jako nová

Místo čisticích prostředků, které jsou plné chemikálií, doporučil její přítel instalatér nalít vařící vodu do záchodové mísy. Na první pohled se ženě zdála tato rada absurdní, protože vroucí voda se s keramickou mísou moc neslučovala. Ale muž trval na svém. Rozhodl se předvést svou metodu hostitelce. Mezitím, než se uvařila voda v konvici, muž připravil směs dvou lžic jedlé sody a stejného množství obyčejné soli.

Fotografie: Pixabay

Potom se vroucí voda nalila do kbelíku a zředili v ní suchou směs. Muž hotový roztok ihned nalil do toalety a řekl, že je nutné počkat asi 7-8 minut. Po uplynutí této doby už zbývá jen štětkou umýt stěny záchodové mísy.

Výsledek majitelku bytu velmi překvapil. Toaleta vypadala jako nová a stejně tak i zářila. Instalatér to vysvětlil jednoduše – jestli záchodovou mísu umyjete chlazeným solný, roztokem, nedosáhnete takové čistoty. Když teplota vody přesáhne 80 stupňů, spolu se solí a vodou všechna nečistota zmizí.

K úklidu využijte také kuchyňský ocet

Zázraky udělá také obyčejný ocet. Je vhodný nejen k vaření, ale také k úklidu domácnosti. Můžete ho zředit vodou a použít jako čistič povrchů nebo leštidlo. Odstraní mastnotu a usazenou špínu, vyčistíte s ním myčku, lednici i pračku. Používá se často místo aviváže. Společně se sodou dokáže vyčistit nejen toaletu, ale i celou koupelnu.

I když se jedná o slabou kyselinu, pro životní prostředí je naprosto bezpečný a nezpůsobuje žádné problémy v čističkách odpadních vod.