Pevná postava a kruhový trénink – jak spolu souvisí?

Pravděpodobně není ženy, která by si nepřála mít hezkou a pevnou postavu. Ovšem problém nastává v okamžiku, kdy se začne řešit změna jídelníčku a cvičební plán, protože ne každá, zvlášť pokud jde o maminku, má na cvičení dost času. Máme pro vás dobrou zprávu. Jde to i s minimem času. Klíčem je kruhový trénink, ale svůj jídelníček si už budete muset ohlídat samy.

Zkoušely jste pravidelně běhat, posilovat a trávily jste cvičením mnoho času, přesto výsledky nebyly dle vašeho očekávání? Nedivíme se. Protože lidské tělo je opravdu důmyslný nástroj a dokáže přivyknout ledasčemu. Krutým mrazům, horkým letním podmínkám, přejídáním se, držením hladovek a jiné to není v oblasti cvičení.

Kruhový trénink zaručí skvělé výsledky

Chcete-li dosahovat skutečně zajímavých a uspokojujících výsledků – musíte tělu předkládat takové cvičení, na které si nebude možné vybudovat nějaký zvyk. Ideálním řešením je kruhový trénink. Takto si lze vybudovat svaly a zároveň zlepšit fyzickou kondici. Během cvičení se zapojují všechny tělesné partie, takže žádná nebude opomenuta. Na tento způsob cvičení bohatě vystačí 30 minut 3x týdně, přesto dosáhnete výsledků, o jakých se vám doposud ani nesnilo. Ovšem každá tělocvična může mít jiné cvičební plány. Někde můžete chodit 2x v týdnu po 50 minutách.

Jak cvičit kruhový trénink?

Jedná se prakticky o několik stanovišť, kde na vás čeká pokaždé jiný cvik. Cvičí se s vlastní váhou či pomůckami, kde se neklade důraz na zvedání těžké váhy, ale spíše na balanc, výdrž a dynamiku. Cvičení kombinuje kardio, aerobic a posilování (s vlastní váhou, činkami, gumou, kettlebell apod.).

Na samém začátku se nikdy nesmějí přepínat síly. Začíná se velmi lehce a postupně navyšuje zátěž a počet opakování cviků. Takže se nemusíte obávat toho, že cvičení je určeno pouze pokročilým. U kruhového tréninku si bohatě vystačíte se třemi základními pojmy: cviky, série a pauzy. Jednou z možností je cvičit 20 sekund a 10 sekund odpočívat nebo mezi cviky pauzy nedělat a dopřát si 40 sekund odpočinku mezi sériemi. Výtečně se osvědčilo cvičení s hudbou, která dodá správný drive. U tohoto způsobu cvičení je bonusem i to, že kýžených výsledků se dosahuje poměrně rychle. Stále máte do léta několik týdnů čas a své tělo můžete do plavek ještě stihnout vypracovat.

Kruhový trénink – video 

Obrázek: pixabay.com