Pokojové květiny, které můžete s klidným svědomím poslat s dětmi do školky

Fotografie: Depositphotos

Vaše dítko přišlo nadšené ze školky, že má donést nějakou pokojovou kytku. A vy teď dumáte, kterou s ním můžete poslat. Krásných pokojových rostlin je habaděj, ale do školky nemůžete poslat jen tak ledajakou pokojovku.

Děti jsou zvídavé. Co když je napadne zajímavě vypadající rostlinku ochutnat? Kaktus asi taky nebude nejlepší nápad. Jakou pokojovou květinu tedy máte poslat? Poradíme vám. V našem článku najdete seznam vhodných a hlavně bezpečných pokojových květin, které můžete bez obav poslat se svou ratolestí do školky.

Bezpečné pokojové květiny

  • Kolopejka – je dužnatá až sukulentní rostlina. Jsou pro ni charakteristické jednoduché listy a čtyřčetné květy. Je nenáročná na pěstování, takže se o ní zvládnou postarat i děti předškolního věku. Potřebuje jen dostatek světla.
  • Vánoční kaktus – tato rostlina je také známá jako Schlumbergera nebo decembrist. Podle názvu není těžké vydedukovat, kdy tato pokojová květina kvete. Nejkrásnější květy má v období, kdy je zima na svém vrcholu. Péče o ni není nikterak náročná a rostlina je naprosto bezpečná pro děti. Kaktus má rád polostín, chlad a není nutné ho často zalévat. Četnější zalévání vyžaduje jen v období kvetení.
Fotografie: Pixabay
  • Zelenec chocholatý – tato zelená rostlina má jednu velmi zajímavou vlastnost. Dokáže pohlcovat toxické látky a choroboplodné zárodky z místnosti. To z ní dělá naprosto skvělou pokojovku pro děti. Zelenec je navíc absolutně nenáročná rostlina, která má po celý rok krásně zelené, dlouhé listy
  • Lopatkovec (toulcovka) – patří do čeledi árónovité. Jsou to vytrvalé byliny, které mají krásné bílé a nazelenalé květy. Stejně jako zelenec ani lopatkovec není jen pro okrasu. Také dokáže čistit vzduch a navíc ho i zvlhčí.

Další neméně zajímavé pokojové rostliny vhodné pro dětské pěstitelé

Pokud chcete své dítko naučit zodpovědnosti, svěřte mu péči o sansevieru. Tato rostlina je mnohem více známá pod svým zlidovělým názvem „tchýnin jazyk“. Péče o ni není tak jednoduchá jako péče o rostliny ze seznamu výše. Nicméně není to žádná hrůza, kterou by vaše děti nezvládly. Pokud se děti budou o tchýnin jazyk starat dobře. Rostlina jim bude na oplátku efektivně čistit vzduch.

Další skvělou pokojovkou je begónie. Tu si oblíbily už naše babičky. Begónie nesměly chybět v žádném domě. Obsahují velké množství esenciálních olejů. I díky nim je begónie schopná čistit a dezinfikovat vzduch v místnosti, ve které se nachází. Jediné, co by mohlo zhatit vaše pěstitelské plány, je průvan. Pokud begónii postavíte do průvanu, nebude vám s největší pravděpodobností kvést.

Ještě zmíníme také citrónovník. Pokud jej pošlete do školky, vsaďte se, že celou třídu krásně provoní, osvěží a pročistí vzduch uvnitř místnosti.