Přílišný obsah toxinů v těle může vyústit v řadu nemocí. Kompletní detox zbaví tělo škodlivých látek

Fotografie: Freepik

Toxiny se do našeho těla dostávají prostřednictvím stravy, respiračně – vdechováním, užíváním léků nebo drog a v neposlední řadě také vlivem stresu a nezpracovaných událostí.

Tělo má jednu úžasnou schopnost – dokáže se samo čistit od nežádoucích látek. V případě toxinů ale není tato schopnost dostatečná a nedojde k odstranění veškerých škodlivin. Občas je užitečné mu v tom pomoci.

Toxiny jsou obecně řečeno jedovaté látky produkované živými organismy či buňkami. Kompletní vyčištění těla od těchto nežádoucích látek může jen účinná detoxikace. Existují různé přípravky na detoxikaci organismu, za které zaplatíte nemalé peníze. Chcete to nejdříve zkusit přírodně?

Fotografie: Freepik

Když vaše tělo bije na poplach

Přílišný obsah toxinů v organismu může vyústit v řadu nemocí – od virových onemocnění až po bakteriální. Proto je dobré sledovat signály, kterými nám tělo dává najevo, že je něco v nepořádku a začít jednat včas.

Zpozornět byste měli, pokud máte časté bolesti hlavy, výkyvy nálad přerůstající v deprese, bolestivou menstruaci, zácpu nebo průjem, bolesti pohybového aparátu, nevolnost po jídle a pálení žáhy, náhle vzniklé ekzémy a časté záněty. Pokud na sobě pozorujete více těchto příznaků zároveň, je dobré přistoupit k pročištění organismu.

Fotografie: Freepik

Naordinujte si domácí detoxikační kúru

Jak již bylo uvedeno, tělo si s většinou toxinů dokáže poradit samo, pokud jimi není příliš zahlcené a nebrání mu v tom jiné, důležitější procesy, které prostě mají v tu chvíli přednost. Naštěstí jsou způsoby, jak tělo v detoxikaci podpořit.

Základem je naplnit všechny základní potřeby a to kvalitně. To znamená – dostatek kvalitního spánku, pestrá a vyvážená strava, dostatečný příjem tekutin (nejlépe vody), čerstvý vzduch a psychickou pohodu. Je dobré zaměřit se na každý aspekt zvlášť a věnovat se mu do té doby, dokud se nestane samozřejmostí. Postupně spojíte všech pět složek a nastartujete tak tělo k nejvyšším výkonům při samočištění.

Můžete použít i bylinky, které čistící procesy podpoří. Například kopřiva dvoudomá, kterou si natrháte na kterékoli louce, je bohatá na vitamíny a minerály. Sedmikrásku si přidejte do salátu, skvěle podpoří trávení. Pampelišku můžete taktéž konzumovat čerstvě utrženou, nebo si z ní udělejte lehce nahořklý čaj, díky kterému dostanete do těla spoustu minerálů a betakaroten.

Zdroj: Healthline