Přírodní projímadla pomohou vyřešit problémy se zácpou. Jedná se o běžně dostupné suroviny, které každý zná

Fotografie: Freepik

Jak vyléčit trvalou zácpu? Mezi ty nejúčinnější projímadla patří ty, do kterých byste to možná ani neřekli. Zařaďte tyto ingredience do svého jídelníčku a mějte kontrolu nad svým zažíváním.

Pokud patříte mezi tu část populace, která se potýká s problémy se zácpou, pak dobře víte, jak dokáže tento problém znepříjemnit život. Vyzkoušejte následující domácí projímadla, se kterými bude vaše zažívání zase v normě.

Důvodem zácpy je rozhodně špatný stravovací režim

Za problémy se zácpou může rozhodně váš jídelníček. Jestliže patříte mezi ty, kteří své životosprávě nevěnují tolik pozornosti, kolik by měli, pak zbystřete. Vedle denních úkolů a hektického života je třeba dbát i na svůj stravovací režim, v opačném případě je možné, že vaše tělo bude mít velké problémy.

Za zácpou se může skrývat také věk. S postupem let a vlivem stáří je gastrointestinální trakt oslabuje a nefunguje přesně tak, jak by měl. Nejlepším způsobem, jak se vyvarovat zácpě, je dávat pozor, které potraviny nemají dobrý vliv na vše trávení a vylučování. Existuje také mnoho potravin a ingrediencí, které přirozeně pomohou s vyprazdňováním a fungují jako přírodní projímadlo.

Jemná přírodní projímadla můžete přirozeně zařadit do svého denního přísunu potravin. V sezóně vám rozhodně může pomoci denní dávka ovoce a zeleniny. Mimo sezónu však každý z nás tuto kategorii potravin nahrazuje jinými produkty, které na náš trávicí trakt nemá zdaleka tak dobrý vliv.

Fotografie: Freepik

Skvělým a účinným tipem pro boj proti zácpě jsou švestky

Konkrétně se jedná o sušené švestky. Projímavé účinky jsou jemné a přitom velmi účinné. Vedle projímavých účinků mají švestky skvělý vliv na aterosklerózu nebo pro srovnání krevního tlaku. Proto se sušené švestky výrazně doporučují starším lidem, kteří trpí na zmíněné problémy. Sušené švestky dokáží srovnat mimo trávicí trakt také kardiovaskulární systém díky vysokému obsahu draslíku.

Druhou ingrediencí, která dokáže srovnat váš trávicí trakt a pomoci vám od nepříjemné zácpy, jsou lněná semínka. V lněných semínkách najdete vysoký obsah úžasných živin, které nejen pomohou s trávicím traktem, ale také doplní vaše tělo o mnoho zdraví prospěšných látek. Ve lněném semínku najdete také hořčík, fosfor, draslík, vápník nebo železo a zinek.

Fotografie: Freepik

Výborné projímavé účinky mají oleje

Rostlinné oleje patří mezi nejčastější projímací produkty, po kterých sáhne každý člověk trpící na zácpu. Navíc takový olej najde každý z nás běžně v kuchyni. Střevům dodá úlevu například slunečnicový olej. Přidejte do svého salátu nebo jiného pokrmu každý den dvě polévkové lžíce oleje a uvidíte, že se vaše zažívání po pár dnech srovná. Projímavé účinky jsou jemné a velmi přirozené.

Poslední tipem, který pomůže na trávicí problémy či zácpu, je řepa. Tato zelenina má výborné projímavé účinky a navíc doplníte mnoho vitamínů do svého těla. Nezapomínejte proto řepu doplnit do svého jídelníčku alespoň jedenkrát týdně.