Prevencí proti koronaviru nejsou jen roušky a dezinfekce, ale také správná volba potravin, které konzumujete

Fotografie: Freepik

Existují určité potraviny, které samy o sobě koronavirové onemocnění nezpůsobují, ale mohou zhoršit jeho průběh. Je zřejmé, že koronavirus tu neplánuje být jen po určitý čas. Jedná se o nové onemocnění, které taky prostě je a my se s ním musíme naučit žít a nějak fungovat.

Preventivními prostředky proti koronaviru nejsou jen roušky, rukavice, rozestupy a dezinfekce. Před onemocněním Vám může pomoci také správná strava.

Pokud se budete vyhýbat určitým potravinám, bude šance na onemocnění menší. Stejně tak jako pokud koronavirus již proděláváte, měli byste se jim vyhnout. Samozřejmě, že Vám tyto potraviny neznemožní uzdravení, ale mohou ho prodloužit a mohou být také důsledkem nějakých přetrvávajících následků i po uzdravení. Vyhýbat byste se měli zejména potravinám, které dehydratují tělo. Takovými potravinami jsou:

  • příliš slané produkty
  • uzené výrobky
  • mastné potraviny
  • konzumace alkoholu
Fotografie: Freepik

Koronavirus poměrně hodně zahušťuje krev. Proto je velmi důležité při prodělávání této nemoci dostávat do těla dostatečné množství tekutin, tedy hodně pít a zbytečně nedostávat potřebnou vodu z těla pryč.

Výše zmíněná jídla nemusíte vynechat úplně

Solené přílohové brambory, kaše ani osolená zelenina Vám samozřejmě při koronavirovém onemocnění neublíží. Nemusíte se soli vyhýbat úplně, ale měli byste se ji snažit nekonzumovat ve velkém množství. To byste toho museli sníst na kila a bez přísunu pitné vody, což samozřejmě není cílem.

Jezte proto normálně, jen se snažte omezovat množství soli, smaženého, alkoholu i mastných potravin. A samozřejmě hodně pijte, pro nemocné tělo je dostatečné množství pitné vody velmi důležité.

Fotografie: Freepik

Pokud nemáte chuť k jídlu

Právě chuť k jídlu ztrácí velké množství nemocných lidí. Nenuťte se do jídla násilím, pokud tělo nemá chuť k jídlu, něco Vám tím naznačuje. Mnohem důležitější je zajistit si dostatečný přísun tekutin, zejména pak obyčejné pitné vody. Aby Vám nezačala lézt krkem, můžete ji střídat s různými druhy čajů. Nemusíte jíst své obvyklé porce, stačí, když sníte alespoň něco trochu. Dejte si půlku banánu, sousto kompotu, nebo trochu jogurtu.

Pokud máte tu možnost, chuť Vám spraví česneková polévka s trochou bramboru a taveného sýru. Jedná se převážně o vodu, tak bude tou pravou pochoutkou při nechuti. Nebo můžete vyzkoušet voňavý řidší vývar. Uvidíte, jak si pochutnáte. Nemusíte jíst hodně, stačí jen malinko. Tělo si samo řekne, až od Vás bude potřebovat vyšší příjem potravin.