Projektivní test Leopolda Szondiho prozradí o člověku více než testy u psychologa. Odhalte tajemství svého podvědomí

Fotografie: Imgur / Junji Noe

Téma mezilidských vztahů je staré jako psychologie sama a prvnímu dojmu se vždy přisuzovala velká důležitost. Slavný maďarský psycholog Leopold Szondi přišel ve 30. letech se zajímavým testem. Díky němu můžete pochopit, proč si na podvědomé úrovni vybíráme ke komunikaci lidi, kteří jsou nám podobní. Původním účelem testu bylo identifikovat různé druhy mentálních abnormalit u lidí. Nakonec byl sestaven test, který pomáhá určit skryté a potlačované lidské stránky.

Vyberte si jeden z osmi portrétu a přečtěte si, co o vás říká

Stačí se podívat na osm portrétů a vybrat osobu, která vás děsí a doslova odpuzuje. Neměli byste přemýšlet příliš dlouho: první dojem zde hraje důležitou roli. Vyberte výkres a poté zjistěte, co říká. Souhlasíte s výsledkem?

První portrét

Pokud jste si vybrali první portrét, pravděpodobně v sobě máte agresi a autoritářství. Tyto vlastnosti byly zvláště patrné v dětství. Neustálé pokusy eliminovat v sobě nepříjemné vlastnosti vedly k tomu, že se z vás stal mírumilovný člověk. Vždy rádi pomůžete ostatním. Neradi však děláte věci bez touhy. Proto často hledáte chabé výmluvy. Navíc jste zvyklí řešit problémy nebo dokonce hrozby s pasivním odporem.

Druhý portrét

Museli jste být velmi impulzivní a podrážděné dítě. Dokázali jste však tyto vlastnosti překonat a stát se skutečně laskavým člověkem. Víte, co je sebeovládání a disciplína, odpovědnost a sebevědomí vám nejsou cizí.

Třetí portrét

Jste ten typ člověka, který nemá rád změny. Konzervatismus vám brání přizpůsobit se všemu novému. Mnoho věcí navíc někdy vyvolává nedůvěru, nebo dokonce strach. Abyste se ochránili, pohybujete se jen po cestě, kterou jste si naplánoval.

Čtvrtý portrét

Opravdu si užíváte poznávání nových lidí, zároveň jste však spíše introvert, jakákoli komunikace proto často zůstává povrchní. Vaším hlavním talentem je mít skutečné potěšení z toho, že jste sami.

Pátý portrét

Jste velmi plachý člověk a někdy vás to obtěžuje. Místo klidné samoty musíte věnovat spoustu času tomu, abyste vypadali dobře a chovali se slušně. Mimochodem, tento typ lidí má obvykle velmi neobvyklé koníčky.

Šestý portrét

Lidem, jako jste vy, se často říká „Duše společnosti.“ Komunikace s vámi je velmi snadná a příjemná, jste veselý a laskavý člověk. Někdy však i veselí lidé pociťují smutek a touhu. A to je úplně normální! Rád se ponoříte do sebe a pomáháte s tím ostatním.

Sedmý portrét

Jste klidný a rozumný člověk. Hlučná společnost a věčný ruch nejsou nic pro vás. Máte rádi praktičnost a racionalitu. Zároveň se rádi staráte o ostatní, ale chcete, aby dělali totéž ve vztahu k vám.

Osmý portrét

Celý život se snažíte správně identifikovat sebe sama. Chlubíte se svými nejlepšími vlastnostmi, a naopak pečlivě schováváte ty nejhorší. Chcete tedy potěšit lidi a stát se nejlepší verzí sebe sama.