Rodina koupila starý dům a objevila v něm zazděnou tajnou místnost. Nález jim změnil život

Fotografie: Freepik

Život se vám může obrátit úplně naruby v jakékoliv fázi. O tom váš přesvědčí tento neuvěřitelný příběh jedné francouzské rodiny. Podívejte se, co ve starém domě objevili a jak jim zazděná místnost změnila život.

S koupí nového domova se každá rodina snaží najít místo, ve kterém se bude cítit skvěle a najde tam ten správný smysl pro život všech členů. Pokud se rozhodnete pro koupi starého domu k rekonstrukci, je potřeba také myslet na to, že dům může svou historií ukrývat i něco víc.

Mladá francouzská rodina se rozhodla koupit v roce 2020 nádherný starý dům postavený v polovině 19. století. Předchozí majitel dům neobýval celých šest let a další historie nebyla pro rodinu tolik známá. Brzy po nastěhování rodina našla také okna v jednom křídle domu, do kterého ale nevede žádný vchod.

Při rekonstrukci objevili vchod do tajné místnosti

V jedné z chodeb našli řemeslníci při rekonstrukci úplně jiný druh zdiva, než které se nachází v ostatních místech. Bylo téměř jisté, že se jedná o zazděný vchod do tajné místnosti. Po konzultaci s rodinou tento kus zdi řemeslníci vybourali a po odstranění suti se nestačili divit, co v místnosti našli.

Ihned na ně dýchla historie díky nádhernému pokoji, který zůstal přibližně v roce 1918. Místnost byla pokojem mladého poručíka francouzské armády Huberta Rochereaua. Při dalším hledání historie rodiny, které v domě v této době žila, se dokázalo dohledat mnoho podrobností. Tento mladý plukovník se stal obětí bitvy ve vesnici Loker ve Flandrech dne 26. dubna 1918.

Jeho rodiče byli tak moc zarmouceni touto smutnou zprávou, že se rozhodli zanechat jeho pokoj přesně v takovém stavu, v jakém ho mladý Hubert opustil. Okolnosti roku 1935 donutili rodinu Rocherů prodat dům a převedli majetek na jednoho z generálů. Jediný jejich požadavek byl, aby pokoj jejich zesnulého syna zůstal přesně v takovém stavu po další staletí. On i další majitelé vyhověli, dokonce byl pokoj zazděn a ponechán vlastnímu osudu.

Proto i aktuální majitelé našli pokoj v neporušeném stavu. Zůstalo veškeré vybavení po více než 100 letech:

  • celá vojenská uniforma
  • pistole i nože
  • staré kresby a fotografie

Rodina se rozhodla zachovat tuto místnost podle přání z historie

Mladá rodina se téměř ihned rozhodla, že zachová místnost přesně tak, jak je a nebude to ní zasahovat. Přesto si ale myslí, že tak nádherné místo, které dýchá celou tou atmosférou historie, by chtěli vidět i ostatní obyvatelé okolí. Proto se rozhodli z místnosti udělat malé muzeum a ukazovat tento zachovalý zázrak i ostatním.