Šest výrazných znaků, podle kterých bezpečně poznáte energetického upíra ve svém okolí. Zbavte se ho, než bude pozdě

Fotografie: Unsplash

Nemusíte věřit na nadpřirozeno, abyste vedle sebe mohli vidět upíra. Takový energetický upír totiž není nic zvláštního, je to pouze označení osoby, která se živí vaší energií.

Vlastně vás doslova vysává a z vás pak skoro nic nezbude, proto se těmto lidem říká tak specificky. Energetickým upírem může být kdokoliv z vašeho okolí, bohužel i člověk z rodiny. Okolo této osoby se většinou budete cítit unaveně a vyčerpaně, to vám ale většinou nestačí k tomu, abyste poznali, že je tato osoba upírem. Proto je dobré vědět, jak se většinou chová.

Mají sklon vždy kritizovat vaše cíle

Člověk, který se doslova živí neštěstím druhých sám o sobě asi moc šťastný nebude a odráží se to i na tom, že je dost často v nejistotě. Takovou nejistotu se poté snaží přenášet i na vás, je pro něj nemyslitelné, abyste se měli dobře, když on se dobře nemá. Vždy si tedy najde taktiku, jak vás úspěšně zkritizovat tak, aby se vás to dotklo. Nejlepší je si hledět svého a na takové pokusy nereagovat, nebo jen omezeně a jednoslovně.

Fotografie: Unsplash

Jsou vždy nenápadně uprostřed hádek

Energetičtí upíři přitahují různé konflikty a rozepře tím, jakou dramatickou povahu mají. Často tedy dojde k situaci, kdy se vy začnete hádat s někým jiným, ale příčina není ani v jednom z vás. To si jen tato třetí osoba nevěděla rady a když šlo do tuhého, nasměrovala vás do role, kdy jste nevědomky začali její problémy řešit vy. Upír tedy zůstal nedotčen stranou a vy jste absorbovali vše špatné, co způsobil. Jakmile se vám tedy budou chtít svěřit s tím, co jim kdo udělal, řekněte, že jste unavení.

Používají ultimáta ve stylu vydírání

Vědí moc dobře, jak silnou zbraní je stud, zvláště i dobrosrdečných lidí, kteří se snaží všem pomáhat. Jakmile se začnete cítit ve stylu „Co bych to byl za člověka, kdybych to pro něj/ni neudělal?“ tak jste přesně tam, kde vás upír chtěl mít. Spoléhá se na váš pocit viny a často používá fráze podobné „Pokud ti na mě fakt záleží, tak to uděláš“. Jakmile to nezabere, přijdou na řadu ultimáta jako „Jestli mi nepomůžeš, tak jsme spolu skončili“. 

Budou se vás snažit mít pro sebe

Jste dobrosrdečná osoba s nekonečnou zásobou energie? Tak to je přesně to, co energetický upír hledá a jakmile to získá, nebude se toho chtít pustit. Pokud si jej do života pustíte, můžete začít postupně přicházet o lidi ve vašem okolí, jelikož vás bude chtít mít jen pro sebe. Najednou zjistíte, že chcete ven s jinou kamarádkou a nebo třeba na rande, ale přijde klasická otázka „A co já? Počítal/a jsem s tebou a teď budu mít kvůli tobě vše zkažené“ či trochu jiná formulace podobné věty. Je nutné mít stanovené hranice.

Jsou neustále těmi, kterým je ublíženo

Ať se stane cokoliv a víte, že máte právo se zlobit, najednou to prostě nejde a za chvíli se vidíte jako ve filmu z pohledu třetí osoby, když se jdete upírovi omluvit. A to prakticky bezdůvodně. Mají totiž úžasnou schopnost se postavit do role toho, komu bylo ublíženo a to i v případě, že jasně pochybili oni. Podvedl vás přítel? Jestliže je energetický upír, bude mít schopnost celou situaci převrátit tak, že jste ho k nevěře doslova dohnala svou „příšernou“ osobností a on kvůli vám teď nemůže spát, jaké má výčitky.

Fotografie: Unsplash

Snaží se vás jakkoliv zastrašit

Energetičtí upíři milují strach. Ten je totiž hodně „nakrmí“ a vezmou si z něho velké množství energie, po které tak lační. Zároveň jim i zvedne ego a tak je pro ně ideální, když vás dovedou do takového bodu, kdy se strachem klepete, chce se vám brečet a nebo se naštvete a rozzuřeně na ně řvete. To vše je špatně. Nejlepším řešením je vždy takovou osobu ignorovat a pokud možno vyřadit ze svého života. Pokud to nejde, tak se chovejte, jako by vám to bylo jedno.

Zdroj: Healthline