Skupiny znamení zvěrokruhu a jejich chování v nepříjemných situacích

Fotografie: Freepik

Každý člověk je nepochybně jedinečný a na různé situace reaguje svým osobitým způsobem. Někdy však můžete zachytit určité podobnosti v charakteru u dvou zdánlivě odlišných jedinců. Existuje spousta teorií, které by tento jev mohly vysvětlit, jednou z nich je astrologie.

Astrologie a chování člověka

Astrologové jsou přesvědčení, že chování člověka je do značné míry ovlivněno znamením zvěrokruhu, pod kterým se narodil. Řekneme vám, jak se podle odborníků chovají jednotlivá znamená zvěrokruhu v situacích, které vyvolávají negativní emoce, a doporučujeme, abyste si tyto informace ověřili svým vlastním chováním nebo chováním vašich blízkých. Znamení zvěrokruhu se rozdělují do čtyř skupin:

  • Ohnivá
  • Zemitá
  • Vodní
  • Vzdušná

Ohnivá znamení

Ohnivá znamení patří nejmocnějším osobám. Proto se ostatní lidé v jejich blízkosti chovají důstojně a zdrženlivě. Ohnivá znamení se často snaží zcela vyhnout komunikaci s nepříjemnými lidmi, pokud to ale jinak nejde, vytrvale odolávají zkoušce, která před nimi právě stojí.

Zemitá znamení

Co se týká zemitých znameních, chování těchto jedinců je obdobné jako u zástupců ohnivých znamení. Snaží se také co nejvíce vyhnout jakémukoli kontaktu s osobami, které jsou jim nepříjemné. V extrémních případech se zemitá znamení jednoduše uchýlí k ignoraci celé situace nebo konkrétních osob.

Pokud se ovšem tito lidé naštvou, nedokáží se chovat tak diplomaticky jako ohnivá znamení. Okamžitě vyjádří všechny své názory na druhého člověka a jsou schopni jej navždy odříznout ze svého života.

Vodní znamení

Nemají ráda nepřátelství, a proto se snaží, kdykoli jen je to možné, situaci napravit a vyhladit všechny ostré hrany. Jsou vždy připravena dát nepříteli druhou šanci, jen aby nebyla účastníky nějakého konfliktu.

Zástupci vodního živlu jsou ti nejcitlivější a nejemotivnější lidé. V tomto ohledu je pro ně těžká i ta nejmenší a bezvýznamná hádka. Jedinou výjimkou v této skupině je Štír, známý všem pro svou náročnou povahu.

Vzdušná znamení

A konečně vzdušná znamení. Jejich představitelé velice oceňují harmonii, klid a ticho. Jakékoli hlasité hádky jim způsobují velký stres, a proto se sami nikdy do ničeho podobného nepouštějí. Vzdušná znamení jsou vždy připravena učinit kompromis a složit své zbraně bez boje, i kdyby mohla mít v hádce určité výhody. Nikdy vůči lidem neprojevují jakékoli známky nebo projevy agrese.