Stáli před nejtěžším rozhodnutím svého života: Museli dceru nechat odpojit od přístrojů, za 30 minut se ale vrátila zpět

Fotografie: U.S. Air Force photo by Danielle Grannan / Creative Commons / Public Domain

Srdcervoucí fotografie, na níž dávají rodiče poslední polibek malé dceři, která bude za chvíli opojena od přístrojů, jež ji udržují při životě. Příběh však takto neskončil.

Narodila se s vážným onemocněním. Rodiče ani lékaři však nic netušili. Když jí bylo 18 měsíců, vrozené onemocnění udeřilo plnou silou. Vypadaly jí vlásky a lékaři po sérii vyšetření neměli pro rodiče dobré zprávy. Její stav se neustále zhoršoval, a tak musela být napojena na život podporující přístroje. Pak přišel den, kdy je veškerá naděje opustila a měli se s milovanou dcerkou rozloučit navždy.

Vrozená vada byla odhalena pozdě

Tento příběh je o neuvěřitelné bojovnosti, kterou v sobě tato malá holčička má. A to už od svého narození. To, že její tělo bojuje s vážným onemocněním, netušil nikdo po dlouhé měsíce. Drobných náznaků si rodiče někdy všimli, ale nebylo to nic, kvůli čemu by s malou Bellou spěchali k lékaři. Nemoc se v plné síle ukázala, až když bylo holčičce rok a půl.

Lékaři stanovili vzácnou vrozenou vadu, při níž se některé buňky v těle nevyvíjí tak, jak mají, což způsobuje řadu komplikací. Holčičce vypadaly všechny vlásky a i přes nasazení okamžité léčby se její stav neustále zhoršoval. Lékaři rodičům oznámili, že jejich dcera toto onemocnění už nepřežije. Tři týdny ležela v nemocnici připojená na dýchací přístroj.

Dali jí poslední polibek a pak ji odpojili

Rodiče s ní byli neustále, protože jim však lékaři nedali žádnou naději na to, že by se Bella z tohoto stavu dostala a mohla ještě normálně fungovat, učinili nejtěžší rozhodnutí svého života. Ten den se v jejím pokoji sešla celá rodina, aby se s milovanou holčičkou rozloučili. Rodiče jsou zachyceni, jak dávají poslední polibek odcházejícímu dítěti. A pak lékaři odpojí dýchací přístroj.

Tatínek ji stále držel za ruku, sledovali, jak slabě dýchá, a čekali na její poslední výdech. Ten však nenastal. Naopak, za půl hodiny otec ucítil, jak mu Bella silně sevřela prst. Lékaři i sestry zpozorněli, dělo se tu něco, s čím nikdo nepočítal. Rodinu vyvedli na chodbu a začali se o Bellu starat. Holčička stále dýchala, opět jí tedy nasadili léky a začali bojovat o její život.

Holčička nepřestávala dýchat

Rodiče byli zmatení, právě se chystali na poslední výdech dcery a najednou se zdá, že se vše obrací jiným směrem. Lékaři jim však nedokázali nic říct a rozhodně v nich nechtěli vzbuzovat falešnou naději. Trvalo tak ještě několik dní, než jim jeden z lékařů definitivně potvrdil, že se Bella zázračně uzdravuje, a věří, že přežije.

Bella bojovala a každým dnem sílila, nakonec se z nemocnice vrátila domů přesně na Vánoce, a mohla si tak rozbalit dárky, v což dříve nikdo ani nedoufal. Nikdy sice nebude zcela zdravá, ale díky lékům, které bude doživotně užívat, bude její onemocnění pod kontrolou a má velkou naději na dlouhý život bez omezení. Opět se ukazuje, že ne každá prognóza se naplní, a někdy se, navzdory všem předpokladům, dějí zázraky, které nikdo nedokáže pochopit, ani vysvětlit.

Zdroj: Gesellschaft