Tajemství, díky kterým docílíte dokonalé pleti. Základem je pravidlo tří sekund

Fotografie: Pixabay

Dokonalá pleť bez nečistot nebo mastného vzhledu je snem každé dospívající dívky. Nejen v období dospívání ale toužíme po pokožce bez chyb. K jejímu dosažení nám může pomoci jednoduchý trik.

Přebornicemi na dokonalou pleť bez nečistot jsou bezesporu korejské ženy. Kosmetické produkty pocházející z této části země se v posledních letech stávají více a více populární. Nejsou to ale jen unikátní přísady, které způsobují, že jejich pleť vypadá dokonale. Tajemství také v technice nanášení a celkovému přístupu k péči o naši pokožku. Pojďme se na jejich triky podívat do detailu. Pokud je zařadíme do naší denní péče o pokožku, budeme výsledkem příjemně překvapeni.

Základem je pravidlo tří sekund

Nejdůležitějším pravidlem, díky kterému naše pokožka bude působit dlouhou dobu svěžím dojmem, je pravidlo tří sekund. Jedná se o triviální zvyk, který ale přináší naší pokožce mnoho výhod. Jeho princip je jednoduchý, je potřeb aplikovat přípravky na pleť maximální do tří sekund po umytí obličeje. To totiž pokožce pomáhá vstřebávat produkty, které na ní následně naneseme a docílíme tak požadovaného efektu a dlouhotrvajícího účinku.

Fotografie: Unsplash

Pokud totiž pečující přípravky naneseme na pleť bezprostředně po jejím umytí, látky obsažené v těchto přípravky vstřebá mnohem snáze. Vnější vrstva pokožky totiž působí jako ochranná bariéra a tím pádem neumožňuje vstřebání účinných látek z kosmetiky do naší pokožky. Pokud je ale kůže mokrá, vnější vrstva pokožky je na krátkou dobu oslabena a prospěšné látky se tak mohou dostat tam, kam mají.

Hydrataci pokožky nám neposkytuje voda

I když se toto tvrzení může na první pohled jevit jako nesmyslné, opak je pravdou. Voda naší pokožce nedodává hydrataci, ale naopak, velice výrazně se podílí na jejím vysoušení. Je to způsobeno tím, že voda se z pokožky rychle odpařuje a bere s sebou i tu, která je obsažena ve vnější vrstvě pokožky. Čím rychleji tedy po umytí obličeje použijeme zvlhčovací prostředek, tím účinněji utěsníme vodu v pokožce a dojde tak k její hydrataci. Pokožka bude nejen hydratovaná, ale bude mít i zářivější vzhled.

Fotografie: Unsplash

Dostatečně hydratovaná pokožka působí mladistvým vzhledem. Vypadá totiž mnohem mladší, než pokožka suchá. V suché pokožce jsou také mnohem viditelnější veškeré vrásky, nebo jizvy. Pokud tedy používáme krémy na vyhlazení vrásek, vždy je aplikujeme na vlhkou pokožku, abychom dosáhli požadovaného efektu. Díky tomuto jednoduchému triku také bude udržována potřebná rovnováha a pokožka se nebude nadmíru mastit. Zamezíme tím i vzniku akné nebo černých teček, které se primárně objevují na pokožce mastné.

Zdroj: TheCut