Témata, která se lépe řeší společnými silami, jinak může ve vztahu nastat značný problém

Fotografie: Pixabay

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, neustále omílaná pravda. Navzájem se „vytáčíme,“ avšak nedokážeme bez sebe být. Je tak snem každého, najít svou pravou polovičku. Někoho, kdo má stejné názory, cíle, smysl pro humor i povahu. Avšak takový „perfect match“ je téměř nemožný, proto se vždy najdou témata, která vyvolají hádku.

Jako vše v partnerském životě, i hádky mají svá pravidla. Do těch patří témata, která se lépe řeší společnými silami, než bitvou na protějších stranách barikády

Finance

Partnerský život a společné soužití s sebou ruku v ruce přináší společné finance. Veškeré příjmy a výdaje se v danou chvíli stávají záležitostí dvou lidí. Ve vztahu může přijít chvíle, kdy je peněz nedostatek. V takových případech mají páry leckdy tendenci vzájemně se obviňovat z přílišného utrácení.

Fotografie: Pixabay

Ideálním řešením je rozdělení financí na tři zdroje – mé, tvé, naše. Společné výdaje, jako je nájemné, energie nebo potraviny, hraďte ze společného zdroje. Otázka vzájemného vyčítání se vašim hádkám vyhne.

Sex

Na začátky vztahu, kdy je sexu dostatek, marně vzpomínáte po deseti letech soužití. V prvních měsících je sex tématem číslo jedna. Postupem času a každodenním životem však sex v pomyslném žebříčku klesá.

Při hádkách přichází na přetřes vracející se „choutky“ jednoho z partnerů. Řešení takového problému hádkou může přinést fatální následky. Uvědomte si, že sexuální uvolnění brání hromadění stresu a uvolňuje mysl celkově. Proto vytvořte plán intimních chvilek, díky němuž se zbavíte stresu, který je hlavním viníkem partnerských hádek.

Doma neuděláš nic

Často diskutované téma, které dokáží ženy nad kávou rozebírat hodiny. Až dvě třetiny párů se alespoň jednou týdně pohádá kvůli domácím pracím. Tématem většiny z nich je mytí nádobí nebo vynesení koše, činnosti rychlejší, než hádka o to, kdo danou činnost vykoná.

Jsou-li hádky tohoto typu velmi časté, vyzkoušejte trik z dob bydlení na privatu se spolužáky, rozdělte si služby. Pokud si zvládnete rozdělit přímo dané činnosti, rozdělte je. Společný domov vyžaduje péči obou jeho obyvatel, nejen jednoho.