Účinná prevence nemocí dutiny ústní. Stačí jedna lžička denně

Fotografie: Freepik

Chcete se vyhnout vrtání zubů a udržovat si dutinu ústní ve skvělé kondici? Potom rozhodně vyzkoušejte následující recept na preventivní přípravek, kterého stačí pouze lžička denně.

Tento recept na preventivní ošetřování dutiny ústní není nic nového, ale naopak jde o navrácení již fungující tradice. Přitom jde o velmi jednoduchou věc s běžnou surovinou, kterou má doma naprosto každý. Stačí totiž každý den ráno důkladně vypláchnout ústa olejem. Zní to sice podivně, ale skutečně to funguje.

Proč vypláchnutí olejem funguje?

Olejové lipidy mají velmi zajímavou vlastnost. Vytahují škodlivé bakterie z úst a zabraňují opětovnému ulpívání na zubech a sliznicích. Ve výsledku tak vlastně fungují jako silná a speciální ústní voda navíc s čistě přírodním složením, což je jistě velká výhoda. Když budete následující postup provádět správně a pravidelně, výsledkem bude čištění zubů od plaku, posílení a zdravé dásně a nepříjemný zápach z úst.

Fotografie: Freepik

Návod na preventivní ošetření dutiny ústní

Procedura se provádí ráno, okamžitě po probuzení ze spánku a pouze na prázdný žaludek. To je velmi důležité! Připravte si lžíci slunečnicového nebo olivového oleje a vložte ji do úst. Nic ale nepolykejte a snažte se olej dostat do všech částí dutiny ústní.

Takto vydržte po dobu 10 minut, kdy olej nemůžete spolknout. Je to velmi důležité kvůli zachycení a přitáhnutí všech možných bakterií z úst.

Jakmile budete mít olej dostatečně dlouho v puse, tak ho opět vyplivněte a vypláchněte ústa teplou vodou.

Po dokončení této procedury následuje běžné čištění zubů. Olejový film, který se tvoří v ústech během procesu vyplachování, dobře poslouží zubní pastě a pomůže ještě lépe vyčistit ústa.

Fotografie: Freepik

Snadný a nenáročný postup

Velkou výhodou je fakt, že postup je jednoduchý a zabere minimum času. Stačí si tak vytvořit jednoduchou rutinu a začlenit tento nový čisticí postup do svého každodenního čištění zubů. Časem si jistě zvyknete a výsledky jistě pocítíte tím, že nebudete mít problémy s ústními nemocemi.

Nakonec zjistíte, že není potřeba tolik investovat do ústních vod, protože bohatě postačí běžný kvalitní olej, který si každý den dáte na chvíli do pusy. Zní to sice zajímavě, ale skutečně to funguje.

Zdroj: Prevention