Vytáhněte si třísku bezbolestně i bez použití jehly

Fotografie: Freepik

Neradi sedáváte na dřevěných lavičkách, protože se bojíte třísek? Není divu, že Vám šťourání třísky jehlou není příjemné. Skoncujte s tím! Existují podstatně jednodušší způsoby, které jsou rychlejší a méně bolestivé. Díky těmto způsobům nebudete mít problém odstranit třísku z prstu ani svým dětem, které před jehlou utíkají.

Pokud tříska kouká z kůže ven, není žádný problém ji chytit a vytáhnout. Když je ale tříska celá zaražená v kůži a nelze uchopit, dokáže pekelně potrápit každého z nás. Pokud se Vám tříska zaryje pod kůži celá, zkuste použít jeden z těchto snadných a bezbolestných triků:

  • jedlá soda
  • lepící páska
  • stříkačka od dětského sirupu
  • vakuum ve skleničce

Využijte pomoc jedlé sody

Obyčejnou jedlou sodu používá v domácnosti snad každý z nás. Je obrovským pomocníkem nejen v kuchyni, ale i v celé domácnosti a také umí pomoci dostat ven třísku z těla. Pomocí jedlé sody a studené vody umíchejte hustou kašičku.

Fotografie: Pixabay

Hotovou kašičku naneste na třísku a zalepte náplastí. Za několik hodin by kašička měla třísku vytáhnout tak, že bude snadno uchopitelná. Pokud to nezabere, je tříska příliš hluboko. Zkuste proto znovu nanést kaši a počkat.

Lepicí pásku máme po ruce také všichni

Jedinou podmínkou je, že lepicí páska, kterou použijete na vytahování třísek, muší být dobře přiléhavá. Jinak se Vám touto metodou třísku ven dostat nepodaří. Zalepte třísku lepicí páskou a nechte ji pořádně přilnout. Poté pásku pomalu odlepujte v protisměru k třísce. Ta se nalepí na pásku a dostanete ji ven. Pokud ji nevytáhnete úplně, alespoň vyleze tak, že bude možné dobře ji zachytit.

Stříkačka od dětského sirupu může být také dobře nápomocná

Stříkačku od nějakého sirupu, nebo injekční stříkačku bez jehly najdeme doma snad také všichni. Zkuste ji přiložit přesně nad třísku a zatáhnout za její konec stejně, jako když vtahujete sirup. Uvidíte, že tlak, který vyvinete pomocí vzduchu, sám vytlačí třísku. Tu už stačí jen vzít a zahodit, než si ji zadře zase někdo jiný.

Fotografie: Freepik

Zkuste použít skleničku a sílu vakua

Připravte si prázdnou skleničku a tu naplňte horkou vodou. Dejte pozor, ať se neopaříte. Ideální výška vody je tak 1 cm pod okraj skleničky. Prstem s třískou pořádně utěsněte skleničku tak, aby tříska směřovala dovnitř sklenice. V té se vyvine vyšší tlak a spolu s párou vytlačí třísku z kůže úplně ven.