Umístění pěšinky je klíčové pro první dojem. Závisí hlavně na typu vlasů a tvaru obličeje

Fotografie: Depositphotos

Umístění pěšinky ve vlasech by se mohlo zdát jako banalita, ale není. S její pomocí jde opticky potlačovat nedostatky, nebo naopak zvýrazňovat přednosti obličeje.

Také si pěšinku češete už roky pořád na tom samém místě? Možná byste mohly zkusit změnu. Každému typu obličeje a typu vlasů sluší trochu něco jiného. Díky správně umístěné pěšince tak můžete potlačit ostré úhly v obličeji nebo dodat objem vlasům v místech, kde to nejvíce potřebujete. Bude vám slušet uprostřed, nebo na straně?

Kam s pěšinkou podle tvaru vašeho obličeje?

Pokud je váš obličej pravidelně oválného tvaru, pak si pogratulujte. Vám totiž bude slušet cokoliv. A tak můžete vesele experimentovat a umístit pěšinku, kam vás jen napadne. Pokud je tvar vašeho obličeje jako obrácený trojúhelník, tedy široké čelo a líce, zužující se do úzké spodní části, je pro vás ideální pěšinka uprostřed. Opticky zúží horní část a naopak rozšíří tu spodní.

V případě, že máte obličej kulatý nebo čtvercový, bude vám mnohem více sedět pěšinka na stranu. Oba tyto obličeje jsou totiž velmi symetrické a prostřední pěšinka by tuto symetrii ještě více zdůraznila. Kulaté výrazné líce a hranatá spodní čelist by tak vynikly ještě více. Pěšinkou na stranu tuto nechtěnou symetrii rozbijete a vaše rysy budou opticky jemnější a ve větší harmonii.

Pěšinka podle typu vlasů

Boční umístění pěšinky umožňuje si pohrát s vlasovým objemem. Čím více objemu chcete, tím níže na straně by měla být pěšinka umístěná. Pro jemné a hladké vlasy je pěšinka uprostřed spíše nevhodná. Objem vlasů je na každé straně stejný, ale na úrovni lebky vytváří plochý dojem. Je tak lepší pěšinku učesat na straně a tento plochý efekt, díky nabyté hustotě, rozbít.

žena se světlými vlasy
Fotografie: Freepik

Hustým vlasům naopak bude sedět pěšinka uprostřed. Už tak hustý objem bude rovnoměrný na obou stranách. V případě, že si uděláte pěšinku na boku, na jedné straně docílíte super hustého efektu, který už může působit zbytečně rušivě. Pokud máte mastné vlasy, boční pěšinkou je zamaskujete lépe. Pěšinka uprostřed na mastné vlasy mnohem více upozorní.

Jak přečesat pěšinku

Pokud je pěšinka roky umístěná na stále stejném místě, není mnohdy jednoduché to změnit. Vlasy jsou zvyklé v tomto směru růst. Než se „přeučí“ na opačnou polohu, může to trvat více než tři měsíce. Pokud vám pěšinka na požadovaném místě nechce držet, zkuste si pomoct sprejem určeným na vlasové kořínky, ten je učiní poddajnější. Vlasy také zpočátku jistěte sponkami. Ideální je, pokud se vám podaří polohu pěšinky pravidelně obměňovat, aby byly vlasy flexibilní a tento problém nebylo třeba řešit.

Zdroj: Femmeactuelle