Věci, kterých se rozhodně vyvarujte, pokud se nechcete dostat do toxického vztahu, který vás zničí

Fotografie: Freepik

I zcela běžný partnerský vztah se může změnit v toxickou realitu, aniž bychom to zaznamenali včas. Naučte se, jak něčemu podobnému předcházet.

Ne vždy jsou vztahy mezi lidmi ideální. Každé partnerské soužití se musí čas od času potýkat s nějakou tou krizí. Ale někdy ke všemu přispíváme i nevědomky tím, jak se chováme. Naučte se podobným situacím a krizím předcházet jednoduše tím, že analyzujete své každodenní chování. Nejspíš budete překvapeni tím, co zjistíte.

Místo upřímného rozhovoru ho omlouváte

Muži dokážou být leckdy opravdu velmi necitliví. A mnohdy si to ani neuvědomují nebo uvědomovat nechtějí. Typické je to u jejich humoru. Pokud udělá vůči vám nějakou nepěknou poznámku (v tom horším případě před kamarády), není možné to donekonečna omlouvat jeho zvláštním smyslem pro legraci. Naopak, pokud vám toto chování opravu vadí, vyříkejte si to s ním na rovinu. Neustálé ústupky totiž vůbec nikam nevedou.

Fotografie: Freepik

Musí pochopit, že je vám jeho chování nepříjemné, a aktivně s tím něco dělat. Ne vždy je to bohužel možné. Někdy muži nevidí, jak nám svým rádoby humorem ubližují. Pokud tedy nedojde ke změně ani po několikátém důrazném rozhovoru, zvažte, zda v takovém vztahu vůbec chcete zůstávat. Časem se totiž na první pohled spokojené soužití přelije v to nepříjemně toxické. A to byste zcela jistě nechtěli.

Děláte jenom to, co chce on

Ženy se obvykle odmalička učí, že ve vztahu hrají tak trochu podřízenou roli. Muži jsou přece ti silnější, kteří vědí, co je pro nás dobré. A protože se s nimi nechceme hádat, leckdy jejich požadavkům a přáním nepřiměřeně ustupujeme. I tady je důležitým bodem soužití komunikace. Má-li nějaký vztah dobře fungovat, musí být ke kompromisu ochotné obě strany a nejenom jedna. Není-li druhá strana ochotna se podřídit alespoň občas, není to dobré znamení.

Fotografie: Freepik

Chováte se jako jeho matka

Partnerský vztah stojí na zcela jiných základech než ten mateřský. Muži rozhodně nechtějí slyšet, co a jak mají dělat. A to ani v tom případě, že jsou jejich organizační vlastnosti skoro na nule. Pokud se jim budete snažit neustále řídit život, pak se takový vztah velmi brzy zvrhne v něco toxického, v čem rozhodně nebude chtít zůstávat ani jeden z vás. A to rozhodně není dobře.

Fotografie: Pixabay

Pokaždé omlouváte jeho závislosti

Jak už jsme řekli, muž rozhodně není malé dítě. Nepotřebuje, abyste mu neustále „stála za zadkem“. Občas musí udělat i své vlastní chyby. A pokud je udělá, musí se s nimi umět vypořádat. Nepomůže mu, pokud ho budete před okolím krýt třeba kvůli jeho častým výletům do hospody. Nakonec se celá situace obrátí proti vám, to nám věřte. Donuťte ho, aby se ke svým problémům postavil čelem, nikdy je však neřešte za něj!

Zdroj: WomansHealthMag