Védská astrologie jasně říká, kdo by měl řídit rodinný rozpočet. Který z partnerů bude zklamaný?

Fotografie: Freepik

Rodinný rozpočet je velmi osobní a citlivou záležitostí, která se týká pouze manželů. Ti by se také měli společně rozhodnout, jakým způsobem budou finance spravovat. V některých případech mají oba partneři oddělené účty a o společné výdaje se dělí napůl. Ve větší části rodin ale veškeré účetnictví zajišťuje pouze jeden člověk.

A podle védské astrologie to musí být žena, protože podle tohoto učení je něžné pohlaví pod ochranou bohyně prosperity a hojnosti jménem Lakshmi.

Muži zaměření na správu financí nemají prostor pro navyšování majetku

Védští astrologové tvrdí, že všechny rodinné finance musí být v rukou „bohyně“. Už staří mudrci říkali, že když zástupce silné poloviny lidstva spravuje finance, všechny jeho myšlenky jsou zaměstnány pouze hmotnou stránkou. A to mu brání nejen v uvolnění se, ale také v nasměrování energie na kořist

To znamená, že tyto myšlenky mu brání vydělávat více. Pokud manželka spravuje finance v rodině, nastává klid a pohoda. Když rozpočet udržuje manžel, jeho hezčí polovička se nemusí ponořit do položek příjmů a výdajů a často ani neví, jaké jsou skutečné náklady na provoz domu nebo auta a kolik peněz odchází za hypotéku nebo pojištění. Pokud se muž bude bránit nákupu dalších šatů nebo kabelky, žena nazná, že její manžel je vůči ní lakomý. A to povede ke konfliktu.

Fotografie: Freepik

Nechte ženu spravovat účetnictví, má pro to lepší předpoklady než muž

Když je rodinný rozpočet v rukou ženy, začíná skutečný pořádek a přiměřené výdaje i navyšování úspor. Manžel navíc chápe plnou míru její odpovědnosti za práci, která jí byla svěřena, a nedovolí si požadovat žádné zbytečné utrácení.

Předpokládá se, že žena získává schopnost řádně spravovat finance na energetické úrovni. Podle védských astrologů je slabší pohlaví dokonce schopné k sobě přitahovat peněžní zdroje.

  • Většina manželek je mnohem organizovanější a má ve věcech větší přehled než jejich manželé
  • mají v penězích pořádek a dokážou ho udržet.
  • Když žena utratí peníze, dělá ji to mnohem šťastnější. Další nákup rtěnky, šatů nebo výlet do salonu krásy mohou dramaticky ovlivnit náladu ženy k lepšímu. Proto je u žen nákupní terapie tak populární.

A spokojená žena vždy udělá vše pro to, aby se její muž cítil ještě lépe než dříve. Tato situace je potom výhodná pro všechny zúčastněné. Ne nadarmo se totiž říká, že šťastná žena dělá šťastný domov.