Věrná fenka plavala neuvěřitelných 11 hodin ve vodě, aby zachránila svého majitele

Fotografie: Freepik

Německý ovčák Heidi strávila skoro 11 hodin ve vodě, aby přivolala pomoc ke svému majiteli. Ten ztroskotal uprostřed ničeho na své lodi a čekal na zázrak.

Fenku Heidi objevil brzy ráno rybář v australské zátoce Moreton Bay. Pes plaval poblíž boxu na rybářské náčiní, neoprenu a dalších věcí. Vyčerpané zvíře rybář vytáhl z vody a vše nahlásil pobřežní stráži. Bylo jasné, že pejsek patří k někomu, kdo se ztratil na vodě. Na místo dorazil vrtulník, čtyři záchranné čluny, vodní skútr, pobřežní hlídka a tým záchranářů z dobrovolnické organizace. Heidi i na souši pořád kňučela a chtěla se vrátit do vody, aby ukázala, kde se páníček ztratil.

Dokázal pejsek nalézt pomoc pro pána?

O několik hodin později byl majitel německého ovčáka Heidi nalezen. 63letý muž se držel okraje lodi, která se potápěla. Jak později řekl, předchozí večer ztratil kontrolu nad lodí a začal klesat. Všechno se vymklo kontrole, páníček byl hozen na jednu stranu a pejsek na druhou. Na hladině vody bylo spoustu věcí z lodi a za chvíli muž ztratil mazlíčka z dohledu.

Policejní zpráva tvrdí, že fenka německého ovčáka Heidi strávila ve vodě asi 11 hodin, snažila se dostat na pevninu a najít pomoc pro svého pána. Je zázrak, že přežila a neutopila se. Když dorazila na pevninu, byla velmi vyčerpaná, ale její cíl byl jasný – najít svého páníčka.

Fotografie: Freepik

Podle všeho muž strávil na vodě 15 hodin a nepřestal doufat, že pejsek plaval hledat pomoc. A je na svou fenku velice pyšný, protože mu zachránila život. Ani majitel ani jeho mazlíček naštěstí nebyli zranění.  Za hrdinský plavecký výkon byla fenka oceněna titulem čestného policejního psa a dostala slušnou zásobu pamlsků.

Zdroj: UberAlles