Výstižné charakteristiky jednotlivých znamení zvěrokruhu. Zjistěte, co si můžete dovolit a co už je za hranou

Fotografie: Freepik

O znameních zvěrokruhu se odjakživa říká, že existuje společná vlastnost, která se projevuje u různých lidí narozených ve stejném souhvězdí.

Na internetu existuje nespočet nejrůznějších charakteristik astrologických znamení, horoskopy se na nás chrlí dnes a denně. Zajímavých informací, které odráží naši osobnost, ale není nikdy dost. Přečtěte si následující článek a položte si otázku, zda se v něčem poznáváte.

Pravdivý horoskop o každém znamení zvěrokruhu

Z různých horoskopů a rozborů znamení zvěrokruhu na nás obvykle vyskakují jen ty lepší stránky hvězdného znamení, v němž jsme se narodili. Dozvídáme se, co nám jde a čím jsme výjimeční. Přinášíme vám další postřehy o osobnostech jednotlivých znamení. Poznáváte se?

Beran

Beran není sobecký – zkrátka jen ví, jak žít pro sebe. Není arogantní, jen nepovažuje za nutné se na každého usmívat. Říká se, že velmi tvrdohlavými lidmi jsou znamení Býk, Kozoroh a Štír. Zkusili jste se ale někdy hádat s Beranem? Beran by měl být objímán, když se neusmívá, líbán, když je smutný, a měl by mít po ruce dostatek jídla, když je hysterický.

Fotografie: Freepik

Je úžasné, jak Beran nevyhasl díky své bezmezné důvěře v lidi a nadměrné poctivosti. Mnoho lidí čeká celý týden na pátek, celý měsíc na prázdniny, celý rok na léto a štěstí po celý život. Berani však věří, že se musíte radovat každý den a užívat si každý okamžik. Nikdy Berana nepodvádějte, vždy mu řekněte pravdu bez ohledu na to, jak hořká může být. Také velmi zřídka odpouští lži. Berani nikdy nebyli dokonalí, ale vždy byli sami sebou.

Býk

Rájem pro Býky je každé místo na Zemi, kde nejsou budíky, pondělky a šéfové. Když má Býk chuť na čokoládu, jde si ji sníst. Protože když bude místo čokolády jíst ovoce, zeleninu, salát, ryby atd., stejně bude chtít jíst čokoládu. S Býkem to není těžké. Pokud vás nic jiného nenapadá, zeptejte se ho, jestli si dá něco k jídlu. Jídlo je pro něj na prvních příčkách v žebříčku věcí nezbytných pro štěstí.

Fotografie: Freepik

Štěstí pro Býka je hodně cestovat, lahodně jíst a být s milovanou osobou. Ano, Býci jsou hrozně majetničtí. Jestliže jim něco patří, pak je to jen jejich a nikoho jiného. Nezáleží na tom, jestli je to osoba nebo věc. Pokud ale něco považují za „své“, milují to nejvíc na světě. Býci jsou tak věrní, že i když přecházejí silnici, nedívají se doleva.

Blíženci

Blíženci milují každého, kdo se k nim chová dobře. I když s vámi často nemluví, nemyslete si, že si vás neváží. Blíženci nejsou cukroví, aby každému chutnali. Jsou oříškem, který se ne každému líbí. Jejich motto je: „Pokud nemůžete, ale opravdu chcete, musíte!“

Fotografie: Freepik

Nikdy nebudete schopni zjistit, co je v srdci Blíženců, pokud vám to nechtějí ukázat. Jestliže vám ale věří, vězte, že jste jejich celoživotní přítel. Nemají rádi vnucování. Když cítí, že se k nim někdo nechová jako dřív, začnou se vzdalovat. Ženy Blíženci milují sebevědomé muže, statečné a obdařené mozkem.

Rak

Rak si nebere k srdci kritiku, která přišla od člověka, jenž v tomto životě ničeho nedosáhl. Pokud se vás Rak zeptá, co chcete víc, zda Raka, nebo milion eur, odpovězte: Raka. Vězte, že vám to vše vynahradí. Raci mají skvělou paměť, takže když vám řeknou „nepamatuji si“, zkrátka o tom jen nechtějí mluvit.

Fotografie: Freepik

Rak ze všech znamení ví nejlépe, jak na rodinný život. Rodině obětuje celou svou duši. Když jsou Raci šťastní, nemohou přestat mluvit, ale jsou-li smutní, nedostanete z nich ani slovo. Rodina Raka je zachována tak dlouho, dokud to Rak chce. Manželství se rozpadne, když se rozpadne jeho trpělivost. Jedním z hlavních problémů Raka je, že se snadno připoutá k lidem. Když trpělivost Raka dosáhne svého limitu, začíná naprosté bezpráví.

Lev

Objetí je pravděpodobně jednou z nejvášnivějších forem lásky ke Lvu, protože se cítíte bezpečně. Zdá se, že veškerý smutek je pryč, a je to jeden z nejúžasnějších pocitů na světě. Mnoho žen se obává otázky: „Jak si udržet muže?“ Ale ženy ve znamení Lva vědí, že pokud chcete být opravdu šťastné, neměly byste žít s mužem, kterého si jenom musíte nechat.

Fotografie: Pixabay

Lvi by chtěli, aby jim Bůh dal anděla strážného, nikoli s křídly, ale s kyjem. Nesnáší lichocení, lži a pomluvy za zády. Něco se vám nelíbí? Řekněte to Lvovi. To, co mu bylo řečeno v zákulisí, tam zůstane. Lvi nikdy nevyzrazují tajemství. A nechtějí, aby byl život černobílá zebra, potřebují pěkně barevnou jízdu.

Panna

Panna je přímo úměrný poměr inteligence, vkusu a sebevědomí. Panny rychle omrzí být silnými ženami, jsou unavené „chápáním“, „vstupováním do situace“ a „odpouštěním“. Někdy se nenávidí za to, že si všechno vzaly k srdci. Když se Panna na něco zeptá, je lepší odpovědět pravdu, protože je velmi pravděpodobné, že odpověď už zná. Moudrost Panen v kombinaci s mazaností dává účinek, jaký nemůže poskytnout žádné vyšší vzdělání.

Fotografie: Pixabay

Oceňujte Panny, které vám dávají druhou šanci. To znamená, že jejich láska je tak silná, že srdce má dost síly k tomu, aby vám dalo nový pokus. Panna se nikdy nijak zvlášť netrápí tím, že v jejím osudu je mnoho obtíží. Používá je, jako všechno ve svém životě, k pohybu vpřed. Aby si Panny udržely vztah, měly by používat vrozenou tvrdohlavost v lásce v omezeném množství.

Váhy

Všechny Váhy mají dva životy: jeden vidí všichni kolem, druhý žijí sami. Váha by se měla naučit neskrývat před svými problémy, ale zvolit řešení. Potřebuje upřímné a krásné city. Koneckonců je pro ni důležité, aby všechno bylo krásné. Váha by se měla pravidelně snažit podívat se na svoje vztahy s lidmi z jejich pohledu: představit si na vteřinu sebe jako je a přemýšlet, jestli se jim to líbí, zda to dělá správně, a teprve potom by měla jednat.

Fotografie: Pixabay

Váhy jsou úžasní lidé schopní najít v každé osobě něco dobrého. Potřebují, jako nikdo jiný, absolutní jistotu, že jsou milovány. Důvěra, opakovaně podporovaná činy. Váhy se velmi zřídka pokoušejí, jak se říká, sundávat lidem masky. Velmi dobře chápou, že často se nejedná o masky, ale o náhubky.

Štír

Štíři jsou lidé, kteří zoufale potřebují najít rovnováhu mezi klidem a vysokým stupněm aktivity. Přibližně 98 % problémů Štíra by bylo vyřešeno, kdyby se uklidnil a přestal o těchto problémech příliš hluboce přemýšlet. Díky své povaze to Štíři dluží těm, kteří místo toho, aby se k nim dostali, když začali padat, také udělali krok. Štíři málokdy projevují agresi najednou – varují, naznačují, dávají znamení. Nečekejte, až jim dojde trpělivost.

Fotografie: Freepik

V každém Štíru žijí dva lidé: jeden je klidný a tichý a druhý se objeví, když je první uražen. A toto setkání je pro pachatele velmi nepříjemné.  Štír má rád snadno komunikující lidi, jednoduché, upřímné a ty, kteří neskrývají své city. Štíři by neměli budovat fantastické teorie, které vysvětlují nepochopitelné chování lidí – je lepší se naučit pokládat přímé otázky.

Střelec

99 % Střelců se narodilo proto, aby se cesta tak či onak stala hlavním smyslem jejich existence. Někdy přátelství prostě skončí. Bez zrady, bez hádek a bez důvodů – zkrátka se stanete jinými a každý jde svou vlastní cestou. V průběhu let se okruh přátel zužuje. Ale ti, kteří zůstali, už nejsou pro Střelce jen přáteli, ale příbuznými.

Fotografie: Freepik

Střelci milují ruce. Potřebují se vás dotknout, pohladit vás, dotknout se vás nebo vás polechtat. Nedotýká se = nemá rád. Střelkyně se od mužů naučily spoustu užitečných věcí pro moderní život: vyrazit klín klínem, vyhýbat se odpovědím, nevolat zpět, vybírat ty nejlepší a bavit se.

Kozoroh

Kozorozi vědí, že všechno má svůj čas. Jsou události, které nikdo nemůže změnit – existuje osud, díky němuž dříve nebo později najdou své místo v životě. Skuteční Kozorozi se nikdy neusmějí na lidi, které nemají rádi. Ke každému se ale budou chovat slušně – jejich výchova nedovolí dosáhnout hrubosti.

Fotografie: Pixabay

Mimochodem, nebude možné Kozoroha urazit cizí osobou nebo osobou, která pro něj není důležitá. Kozorozi nemohou být vážně ovlivněni lidmi, kterých si neváží. Většina Kozorohů se domnívá, že existuje diskriminace na základě věku – čím je Kozoroh starší, tím více je dítě. Kozorozi milují podivné lidi. Pokud je chcete potěšit, buďte upřímní.

Vodnář

Někdy si lidé myslí, že mají nad Vodnářem nějakou zvláštní moc. Tak to ale není. Většina lidí je jím pohoršena, protože Vodnáři nemohou a nechtějí plnit jejich osobní očekávání. Pokud se Vodnář chová jako dítě, je šťastný. Skutečný Vodnář se vyznačuje jakousi mimozemskou inteligencí. A nepřekvapují ho ničí vtípky. Oni ani jejich vlastní nedokážou vždy vysvětlit.

Fotografie: Pixabay

U Vodnáře často o všem rozhoduje pachuť. Ve všem. Vše závisí na tom, co cítí poté. Po komunikaci, po polibku, po hádce, po kávě, po pohledu. Toto „po“ je do značné míry rozhodující. Pokud potkáte Vodnáře, který je zcela bez energie a síly, nemá žádné touhy a přestal snít, není to proto, že je smutným slabochem. Je to proto, protože byl až moc dlouho příliš silný.

Ryby

Ryby mají vynikající paměť a nikdy nezapomenou, jak se k sobě chovat dobře. Moc dobře si pamatují, kdo s nimi byl v těžkých chvílích. Je dobře, že nikdo neumí číst myšlenky Ryb, jinak by obraz těchto plachých lidí letěl do pekla. Ryby se nebojí cítit, bojí se utopit v pocitech.

Fotografie: Pixabay

Pro Ryby se jeden člověk může skutečně stát celým světem. Je to právě žena ve znamení Ryb, která si vážně dokáže položit otázku „Proč bych měla mít tohoto muže doma, když si všechny své problémy vyřeším sama?“. „Najednou“ je druhé jméno Ryby! Najednou se nudí, najednou se směje, najednou se uráží. A pak je zase všechno jako obvykle.

Zdroj: YourTango