Pokud si nejste jistí budoucností vašeho vztahu, zeptejte se partnera na jednu konkrétní otázku. Odpověď na ni rozhodne vše za vás

Fotografie: Depositphotos

Některé páry na první pohled vypadají, že nemají vůbec žádné problémy, ale ve skutečnosti se lidé v nich dokáží před ostatními jen skvěle přetvařovat.

Richard Paul Evans žije se svou rodinou v Utahu, je mu 53 let a má pět dětí. Do toho je také velmi úspěšným spisovatelem, a jeho knihy si kupují tisíce lidí. Mohlo by se zdát, že je jeho život naprosto dokonalý. Ale bohužel, není to tak dlouho, co měl Richard nemalé problémy v manželství. Jeho dcera mu nedávno dokonce řekla, že když byla malá, tak se nejvíc bála toho, že se s její matkou rozvede. Co ji k takové myšlence vedlo?

Peníze a sláva neznamenají všechno

Richard se se svou ženou seznámil po studii na vysoké škole. Když se na to podívá zpětně, vůbec nechápe, co je na sobě vlastně vůbec přitahovalo. Jejich osobnosti a pohled na svět byly a vlastně doteď jsou úplně odlišné. A jakmile se vzali, ukázalo se, že mezi nimi je plno dalších rozdílů. Richardovi se začalo dařit a tak si myslel, že to mezi nimi bude dobré. Jenže sláva a peníze vůbec nic nevyřešily.

Fotografie: Pixabay

Několikrát probírali rozvod

Ve skutečnosti vlastně peníze ještě všechno zhoršily. Když spolu byli déle doma, nemohli kolem sebe ani projít a proto se Richard nejvíce těšil, až vyrazí na knižní turné, kdy si od sebe se ženou odpočinou. Když byl doma, hádali se každý den. Ale nebyly to obyčejné hádky, opravdu po sobě dost křičeli. Několikrát spolu probírali i téma rozvod, protože si mysleli, že se jim oběma uleví.

Napadla ho zajímavá myšlenka

Jednoho dne to mezi nimi úplně vyvrcholilo, pohádali se tak, že mu jeho žena Keri položila telefon. Richard naprosto nenáviděl myšlenku na rozvod, nechtěl Keri opustit, ale na druhou stranu nezvládal ani neustálý stres v manželství. Vůbec nevěděl, co má dělat. Ten večer se zoufalstvím rozbrečel a najednou, jakoby ho něco osvítilo a jeho napadl docela zajímavý nápad. Jakmile přijel domů, moc dobře věděl, co musí udělat.

Fotografie: Pixabay

Každý den se jí ptal na tu samou otázku

Jakmile se druhý den probudil, otočil se na Keri a zeptal se jí: „Můžu udělat něco pro to, abych ti zlepšil den?“ Samozřejmě vůbec nechápala, co se děje a chvíli protestovala. Poté ale řekla: „Mohl bys uklidit kuchyň.“ A Richard bez odmlouvání šel. A takhle to šlo skoro 14 dní v kuse, každý den se jí zeptal, co by pro ni mohl udělat a bylo vidět, že Keri je z toho trošku na nervy, protože neví, co má v plánu.

Něco se v Keri zlomilo

Jednoho dne se jí opět zeptal na tu stejnou otázku, ale Keri už to nevydržela a začala brečet. Řekla mu: „Přestaň se mě na to už ptát, prosím. Ty vůbec nejsi problém našeho vztahu, to spíš já. Vím, jak těžké je se mnou vydržet a někdy ani nevím, proč se chovám tak, jak se chovám.“ Richard jí jen jemně zvedl hlavu, zahleděl se jí do očí a řekl: „Já tě stále miluji a chci, aby naše manželství bylo lepší. Proto se tě každý den ptám, co mohu udělat, abys byl šťastná.“

Fotografie: Pixabay

Jejich vztah se o hodně zlepšil

Když se jí tentýž večer Richard opět zeptal na otázku, odpověděla mu, že by si přála, aby strávili nějaký čas jen spolu. A od té doby se ho i ona ptá na to, co pro něj může udělat a Richard říká, že jejich vztah nikdy nebyl lepší. Když si dva lidé uvědomí, že i přes všechny hádky spolu prostě chtějí být, nic jim v tom nezabrání. A i teď, po několika letech, si každý den položí tuhle důležitou otázku a stále jim to klape.

Zdroj: VeryWellMind