Zajímavé vzory a barvy. Netradiční způsob, jak obarvit velikonoční vejce pomocí laku na nehty

Fotografie: Freepik

Jaro je za dveřmi a s ním přicházejí další svátky, Velikonoce! Už jste přemýšleli, jakou zvolit výzdobu, co dobrého upéct a hlavně jak nabarvit vajíčka? Zkuste to letos stylově lakem na nehty.

Velikonoce jsou křesťanské svátky, které se ale slaví i v ateistických rodinách. Jejich symbolem je beránek na prostřeném stole, vlastnoručně pletená pomlázka z vrbového proutí a v neposlední řadě obarvená vajíčka. V dnešní době existuje nespočet způsobů, jak můžete vajíčka nabarvit, či jinak ozdobit. Někdo nedá dopustit na obyčejné samolepky, jiný si zase vyhraje s perleťovými barvami a odvážlivci experimentují s neobvyklými způsoby barvení – například lakem na nehty.

Fotografie: Freepik

Libovolné kombinace barev a zajímavé vzory

Při tomto způsobu barvení vajec se vyřádíte nejen vy, ale také děti. Spousta barev, svolení k nepořádku a možnost vytvořit něco jen a jen podle vlastní fantazie? Vždyť to je pro naše malé pomocníky přímo splněný sen. Pokud se tedy při zkoušení této techniky chystáte spolupracovat s vašimi ratolestmi, nezapomeňte se pojistit igelitovým ubrusem na stole. Raději i pod stolem.

Jistě se bude hodit i starší vyřazené oblečení, které vám po tomto barevném řádění nebude chybět, neřku-li rovnou pláštěnka. Jste vyzbrojeni ochrannými pokrývkami nábytků a sebe samých? Jdeme na to!

Fotografie: Freepik

Nebojte se popustit uzdu své fantazii

Budete potřebovat jen misku s vodou, která bude dostatečně velká na to, aby se v ní vajíčko mohlo vykoupat. Do vody nakapejte několik kapek první barvy, která bude tvořit barevný podklad. Přidejte další barvu, která vám vytvoří vzor. Vajíčko alespoň ponořte alespoň do poloviny (pomocí lžíce ho ponoříte i celé) do vody a různě s ním otáčejte, aby se barvy uchytily na co největší plochu. Nechte uschnout v prázdném kartonu od vajec a po zaschnutí totéž proveďte s druhou polovinou vajíčka. Vznikne vám krásný mramorový efekt.

Zdroj: Natasha Elisa