Zbavte se chloupků na obličeji pomocí dvou běžně dostupných surovin

Fotografie: Depositphotos

Trápí vás nežádoucí chloupky na obličeji a nevíte, jak se jich natrvalo zbavit? V článku najdete jednoduchý recept, se kterým byste se měli s tímto problémem navždy rozloučit. Už nebudete potřebovat bolestivé trhání nebo depilaci voskem.

S touto směsí či maskou bude váš obličej dokonalý a chloupky vás už nebudou trápit. Chloupky zmizí během pět minut, a vyrobit si masku je otázka také pár okamžiků.

Stačit vám budou jen dvě ingredience

Pokud tedy s chloupky na obličeji bojujete a stále jste nepřišla na způsob, jak se jich trvale zbavit, čtěte dále. Na masku budete potřebovat pouze:

  • 2 čajové lžičky prášku do pečiva
  • 1 lžičku kurkumy v prášku

Příprava také není složitá. Stačí v malé misce smíchat prášek do pečiva s kurkumou. Přidejte malé množství vody a vše důkladně promíchejte, až se ze surovin stane pasta. Směs nanášejte přímo na oblasti, které jsou zasažené chloupky. Nechte ji na pokožce zaschnout a po zaschnutí ji setřete prsty. Poté si obličej umyjte jak obvykle a naneste trochu krému, který pleť hydratuje.

Pokud však máte citlivou pokožku, do podobných experimentů se raději nepouštějte. Mohla byste si tím ještě více uškodit. Pleť na obličeji je velmi citlivá a každá žena potřebuje jinou péči. Vždy také používejte k tomuto receptu organický kurkumový prášek.

Existují i další metody, které vás chloupků zbaví

Rozhodně si nezkoušejte chloupky na obličeji holit. Čím častěji to budete dělat, tím bude výraznější a hustší.

Pokud vám naše přírodní maska ale nevyhovuje, je možné použít další metody, mezi které patří například vosk nebo depilační pásky. Tady už ale musíte počítat s bolestí. Vosk vám chloupky odstraní na dva až šest týdnů, podobný účinek budou mít i pásky. Obojí si můžete vyzkoušet doma nebo si zajít do kosmetického salonu.

Příjemnější metodou je cukrová pasta, která se zahřívá na nižší teplotu než vosk. Je to pouze směs cukru a vody, ale opakovat se tento postup musí každé tři týdny.

Pokud se rozhodnete, že s chloupky chcete skoncovat trvale, existuje metoda odstranění laserem, při které chloupek vypadne a jeho váček se rozpadne. Tato metoda nebolí, jen lehce štípe. Také je lepší na tmavé a tvrdé chloupky. Není to však jednorázová akce, klientka musí absolvovat několik sezení.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv metodu, volte takovou, která vám bude nejpříjemnější. Krásná a zdravá pleťová pokožka bude jasným signálem ženství a péče.