Zcela jasné signály, které říkají, že vaše pleť stárne rychleji, než by měla. Zakročte, dokud je čas

Fotografie: Freepik

Všichni víme, že čas je neúprosný a stárneme všichni. Někdo stárne rychleji, k někomu je genetika přívětivější. Pokud ale budete vědět, na co se zaměřit, udržíte svou tvář v kondici co nejdéle.

I když přijímáme realitu, že naše pleť časem zestárne, je možné, že se známky stárnutí pleti mohou projevit už během našich dvaceti let. Většina těchto fyzických změn je neškodná, ale mohou v nás vyvolat nepříjemné pocity a dokonce ovlivnit naše sebevědomí. Změna životního stylu a návyků, jakmile zjistíme počáteční známky stárnutí pleti, znamená, že se můžeme déle těšit z mladistvého vzhledu.

1. Tvoří se vám bílé hrbolky na obličeji

Tyto drobné hrbolky se nazývají milia, což jsou malé bílé hrbolky, které se obvykle objevují v okolí nosu a tváří. Mohou se objevit, když pokožka začne ztrácet schopnost exfoliace. Nadměrné používání přípravků, jako jsou steroidní krémy, může způsobit rychlejší stárnutí pokožky a způsobit vznik milia. Nikdy si neodstraňujte milie sami jehlou, s tímto vám ráda pomůže vaše kosmetička a předejdete tak nechtěnému důsledku neodborného zásahu.

Fotografie: Freepik

2. Vaše rty se ztenčují

Pokud jste si všimli, že se vám po dvacítce začínají ztenčovat rty, je možné, že vaše pleť stárne rychleji, než je obvyklé. Hlavním důvodem může být především úbytek kolagenu ve vašich rtech. Ztenčování rtů způsobuje také dehydratace, časté používání brček, nadměrné vystavování slunečnímu záření nebo nedostatek vitaminu C.

3. Vaše pokožka se snadno poškodí

Pokožka může stárnout mnohem rychleji, než si myslíme. Pokud se vám na ní začnou rychle vytvářet modřiny, které se zdánlivě záhadně objevují z ničeho nic, důvodem je to, že je vaše kůže tenčí, než v minulosti a je k tvorbě modřin daleko náchylnější. Také se mnohem pomaleji hojí. Můžete tomuto stavu zabránit častým zvlhčováním pokožky a celkovou hydratací.

Fotografie: Freepik

4. Struktura vaší pokožky ztenčuje

Hlavním důvodem, proč ke ztenčování kůže dochází, je dlouhodobé vystavování se slunci bez opalovacího krému.  Toto poškození je způsobeno rozpadem elastinu, který umožňuje vaší kůži elasticitu a vrátit se do normální polohy. Zdaleka největší riziko tohoto jevu hrozí těm, kteří často využívají služeb solárií. Myslete proto na to, že opálení nemusí být vždy benefitem.

5. Začínají vám klesat oční víčka

Pokud si všimnete, že vám začínají postupem času klesat oční víčka, možná byste si měli v prvé řadě přestat třít oči. K poklesu víček, známému také jako ptóza, může docházet také při častém používání pevných kontaktních čoček nebo může být důsledkem nedávné operace očí. Samozřejmě tento problém může mít kořeny v genetice. Naštěstí v dnešní době se dá napravit pomocí malého zákroku estetické medicíny.

Fotografie: Freepik

6. Změnila se vám špička nosu

U většiny lidí dochází ke změně tvaru nosu přirozeně po čtyřicítce. Bohužel stárnutí kůže v důsledku škodlivých účinků slunce může způsobit, že k tomu dojde dříve. To může většinu z nás trápit. Dnes jsou ale zcela běžné moderní rhinoplastické zákroky, které jsou minimálně invazivní a mají konzistentní, přirozené výsledky. Pokud vás tvar vašeho nosu trápí, navštivte odborného lékaře, který zvolí vhodnou metodu nápravy.

7. Na obličeji máte mnoho červených znamének

Tato červená mateřská znaménka jsou známá také jako třešňové angiomy a běžně se vyskytují u lidí starších 30 let, přičemž zvýšený výskyt je u těch, kterým je více než 40 let. Tyto červené skvrnky nejsou škodlivé, ale pro ty, kteří je chtějí odstranit, existují možnosti, jako je kryochirurgie a laserová operace.

Fotografie: Freepik

8. Vaše oči vypadají neustále opuchle

Je snadné tento příznak přehlédnout, protože opuchlé oči obvykle odmítáme jako normální jev, který začíná po dvacítce, a ne jako známku rychlého stárnutí pleti. Dalším důvodem, proč máme opuchlé oči, je kromě nedostatku spánku také nahromadění volné tekutiny kolem očí. Jedním ze způsobů, jak se ho zbavit, je vyřadit z jídelníčku slané potraviny, abychom zabránili zvýšenému zadržování vody v oblasti očí.

Zdroj: Healthline