Žiletka, vosk nebo epilace – ženy a holení

Toužíte po hedvábné pokožce? Ne vždy se nám to podaří, přes veškerou naší snahu. V dnešním článku vám přinášíme pár rad, pro správné holení. Mnohdy výsledek ovlivní nejen kosmetické přípravky, ale i postup či metoda, kterou zvolíme.

Dokonalé ostří

Při depilaci je nezbytné pečlivě dbát na čistotu. „Holítka“ si proto nepůjčujte ani od partnera, ani od kamarádky. Pokud máte pocit, že ostří je tupé, žiletku ihned vyměňte. Mohlo by dojít k poranění kůže. Žiletku nikdy nepokládejte ostřím na okraj vany – tupí se tím břity.

Tekutý vosk

Seženete ho například ve formě tuhých tablet. Rozehřeje je do tekutého stavu a dřevěnou špachtlí naneste na vydezinfikovanou a odmaštěnou pokožku. Jakmile vosk zatvrdne, jedním tahem strhněte celý plát v protisměru růstu chloupků. Na podobném principu fungují i depilační pasty.

Voskové pásky

Jejich použití je velmi jednoduché. Pásek nahřejete v dlaních, nalepte na čistou pokožku a strhněte. Voskové pásky nejsou ani cenově náročné. Kratší chloupky než 4mm se však velmi často neuchytí a nevytrhnou. Jako po každé depilaci, použijte pudr – zamezí se infekci a pupínkům. Zbytky vosku odstraníte olejíčkem.

Epilátor

Epilační strojky vytrhávají chloupky i s kořínky. Určitou nevýhodou je, že tento způsob odstranění chloupků bývá celkem bolestivý.

Depilační krém

Jedná se o zcela bezbolestnou metodu. Krém nanesete, necháte pár minut působit a poté odstraníte špachtličkou. Někteří mohou mít na krém citlivou reakci, proto nejdříve vyzkoušejte na kousíčku.

Následná péče

Aby byl výsledný efekt hladké kůže dokonalý, nezapomeňte na přípravky, které pokožku po depilaci zklidní a ošetří. Ideální jsou regenerační tělová mléka a krémy, přírodní oleje a chladící gely.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net