Zjistěte, jaké jsou hlavní příčiny bolesti hlavy u dětí

Fotografie: DepositPhotos

Víte, jaké jsou nejčastější příčiny bolesti hlavy u dětí? Ukážeme vám šest důvodů, které vám prozradí, že s vaším dítětem není něco v pořádku a jak mu můžete pomoci.

Všímejte si příznaků, které vám dítě nedokáže vysvětlit

U menších dětí může být problém s tím, aby vám řekli, co je vlastně bolí nebo co je příčinou bolesti. Proto je dobré sledovat, jak se stravuje i mimo domov nebo zda chodí často ven na čerstvý vzduch.

Pokud sledujete u svého dítěte bolesti hlavy, na které si často stěžuje, zjistěte, zda netráví příliš mnoho času u učení nebo domácích úkolů. Samozřejmě je důležité, aby se dítě po škole na další den učení připravilo, ale příliš mnoho soustředění není dobře pro správný vývoj mozku. Proto raději vezměte děti ven na procházku nebo si pro ně připravte překvapení v podobě fyzické aktivity, kterou mají rády.

Dítě sedící v místnosti, která není vyvětraná, může pocitovať bolesti hlavy, protože mu do hlavy neproudí dostatečné množství kyslíku. Vždy tedy v místnosti vyvětrejte, nezáleží na tom, jestli je léto nebo zima.

Zajistěte svým dětem zdravou stravu. Pokud víte, že jinde než doma se stravuje potravinami s vysokým obsahem tuku nebo cukru, zkuste je nahradit porcí zeleniny nebo ovoce. Soli obsažené v jídle totiž mají spoustu kyseliny dusičné, která působí na cévy.

Nepodceňujte ani parazity nebo virové infekce

Pokud máte dítě ve velkém kolektivu, což znamená ve školce nebo škole, snadno se mohou v těle objevit paraziti, jako jsou škrkavky nebo i roupy. Mohou způsobit bolest hlavy a vy jak rodiče bude těžko hledat příčinu.

Jestli je dítě nemocné, do jeho těla se uvolňují toxiny, které negativně ovlivňují celkovou kondici dítěte. Sledujte, jestli není bolest hlavy intenzivnější a častější. Kdybyste dítěti dali lék proti bolesti, který by nezabral, můžete mít téměř jistotu, že má migrénu. To vyžaduje hlavně klid na lůžku a pomůže také studený obklad na čelo.