Toxické věci, které používáte každý den a ničíte si jimi zbytečně zdraví

Fotografie: Freepik

Každý den je používáte a ani nevíte, že si ničíte zdraví. Zjistěte, které toxické přípravky je dobré ve svém životě omezit. Vaše zdraví vám za to rozhodně poděkuje.

Každý váš den doprovází mnoho toxických látek, které si možná ani neuvědomujeme. Ať už se jedná o škodlivé látky v kuchyni, koupelně nebo ložnici, přijdete do styku s mnoha chemikáliemi, které ničí vaše zdraví. Které to jsou? Mějte se na pozoru především u těchto předmětů a přípravků.

Parfémy nebo umělohmotné svíčky

Možná vás překvapí, že nebezpečné toxiny a chemikálie naleznete v parfémech, které používá snad každý z nás. Mezi tyto látky obsažené v parfémech patří zejména aceton, ethylacetát nebo benzaldehyd. Při vdechování těchto látek může dojít k nevolnosti, závrati, ospalosti nebo k podráždění kůže, očí nebo sliznice.

Fotografie: Freepik

Stejně tak je tomu i u plastových svíček, které jsou sice velmi oblíbené, ale málo prospěšné lidskému zdraví. Tyto plastové svíčky obsahují karcinogenní látky, proto je mnohem vhodnější zvolit svíčky vylité ve skleněných dózách. Na slunci nebo po zahřátí totiž plastové svíčky uvolňují veškeré toxiny do bezprostřední blízkosti.

Matrace nebo aromatické osvěžovače

V mnoha matracích, zejména v těch s mnoha vrstvami, se vyskytují zdraví škodlivé látky, které mohou přinést mnoho problému do vašeho života. Zaměřte se proto při výběru nové matrace na veškeré certifikace kvality. Stejně tak myslete na to, že osvěžovače vzduchu uvolňují velké množství toxických látek do ovzduší vašeho domova, zejména pak ve chvíli, kdy váš prostor nevětráte.

Podobně jsou na tom také čisticí prostředky, které díky chemickému složení mají mnoho toxinů. Vyměňte je raději za netoxické prostředky nebo domácí přírodní přípravky. Ty jsou stejně účinné, ale mnohem šetrnější. Při výběru kosmetiky se zaměřte na celé složení, mnoho značek a druhů totiž používá chemii spolu s toxickými látkami. Snažte se své kůži dopřát to nejlepší.

Fotografie: Freepik

Sprchový závěs je velkou hrozbou

Možná vás překvapí, že plastové závěsy do sprchového koutu jsou vůbec ty nejhorší předměty ve vaší domácnosti. Měkké plasty totiž uvolňují ve vlhku a teplu při sprchování chemické sloučeniny, které škodí vám, ale především pak malým dětem.

Naopak ne tolik překvapující jsou insekticidy, které do této skupiny škodlivých předmětů ve vašem domově rozhodně patří. Přípravky hubící hmyz jsou velmi škodlivé pro lidské zdraví. Poslední předměty, které nesmí v této kategorii chybět, jsou elektronická zařízení. Jejich elektromagnetické pole může velmi poškodit vaše zdraví. Připravte si proto alespoň jeden víkend v měsíci na digitální detox a podpořte tak vaše zdraví.

Zdroj: TheGurdian