Zjistěte, proč je babička z matčiny strany nejdůležitější osobou v životě dítěte

Fotografie: Depositphotos

Už dlouho není tajemstvím, že naše děti si genetický materiál půjčují především od svých babiček. I my jsme více podobní svým prarodičům.

Babička – kolik vřelosti, laskavosti, náklonnosti a lásky se skrývá v tomto slově! S babičkami jsou spojeny ty nejlepší vzpomínky: bezstarostné letní prázdniny, lahodné koláče, vydatné palačinky a mnoho dalších příjemných a překvapivých věcí, které může tato milující a drahá osoba svým vnoučatům dát. Voňavý džem, voňavý čaj, pohádky na dobrou noc, bezmezná láska – a jaké asociace vyvolávají vaše babičky? Určitě ty nejlepší!

Genetika osudu

Své babičky milujeme a vážíme si jich. Překvapivě se dokonce podobáme více své babičce než svým rodičům, a to jak vzhledově, tak osobnostně. Všimněte si, zda se vaše dítě náhodou nepodobá více vaší matce, než vám a manželovi. Podle vědců má největší vliv na život dítěte babička z matčiny strany. Je to totiž právě ona, kdo ho učí základním pravidlům života a zdarma mu dává veškerou svou lásku a péči. Pouto mezi babičkou a vnoučaty je nejsilnější a nejhlubší. Je dokázáno, že toto pouto se tvoří na genetické úrovni.

Fotografie: Pexels

U svých dětí můžeme často vidět vnější podobnost se zemřelými příbuznými. Odborníci na genetické inženýrství tvrdí, že geny se na naše děti přenášejí právě od babiček z matčiny strany. Samozřejmě se jedná o zobecnění a v každé rodině se může situace vyvíjet jinak. Dítě se může stát podobným oběma rodičům a babičce z otcovy strany. Co na to říct: genetika je neuvěřitelně složitá a nepředvídatelná věda.

Jakou roli hrají nejbližší příbuzní dítěte

Rodiče si musí uvědomit, jak velkou roli hrají jejich nejbližší příbuzní v osudu a povaze jejich dítěte. Podle odborníků mohou i pocity, které prožívá babička během těhotenství, ovlivnit vývoj vnoučat. Nezapomínejte, že blízké příbuzenství je složitý a vzájemně propojený organismus. To znamená, že naše emoce, chování, dobré i špatné návyky se mohou spolu s našimi geny přenášet na naše děti a vnuky.

Fotografie: Freepik

Proto je tak velmi důležité dbát na své zdraví a psychickou pohodu. Když totiž škodíme sami sobě, vědomě a záměrně škodíme našim budoucím generacím. Přemýšlejte o tom! Myslete na sebe a pečujte o své zdraví – vaše vnoučata vám poděkují.

Fotografie: Freepik

Jednou jsem si přečetla esej, kterou napsala vnučka o své milované babičce. Tento malý, láskou naplněný příběh mi vykouzlil úsměv i slzy v očích zároveň a hned jsem chtěla zavolat své vlastní babičce. Pečujte o své blízké, věnujte jim teplo, lásku a pozornost. Pak budou všichni kolem vás šťastní!

Zdroj: VeryWellFamily
Autor: František Zahradníček