Znamení zvěrokruhu, která jsou známá svou bezcitností. V jejich přítomnosti se mějte na pozoru

Fotografie: Depositphotos

Tzv. kamenné srdce je údajně dáno zejména výchovou, ovšem ukazuje se, že do toho může významně mluvit i astrologie.

Život se s námi leckdy nemazlí a není divu, že na získané zkušenosti často reagujeme tím, že se doslova uzavřeme do sebe. Někteří lidé k tomu však mají sklony přece jen více než jiní. A vůbec nemusí jít o nedostatečně láskyplnou výchovu v jejich dětství. Problém může tkvět i ve znamení, ve kterém se narodili. Podívejte se, která znamení mají k této povaze největší sklony –⁠ garantujeme vám, že do některých byste to neřekli.

Kozoroh je praktický, leckdy však bezcitný

Aby dosáhl svého vytyčené cíle, dokáže jít i přes mrtvoly. I když se od dětství tváří vyspěle, v dospělosti překvapí spíše svou lhostejností. A na upřímnost emocí nevěří, mnohem raději budují vztahy na základě vzájemných potřeb (jde podle nich o upřímnější cestu). Poslouchají svůj rozum, nikoli srdce, a jakákoliv sentimentálnost je pro ně ztráta času. Vše podřizují své produktivitě. Nejsou zlí, jen jsou zkrátka sví.

Fotografie: Pixabay

Blíženci jsou navrch huj a vespod fuj

Ať se vám to líbí nebo ne, tohle rčení na ně prostě sedne. Na první pohled se totiž jeví jako upřímní a starostliví, to ovšem bývá jen vnější slupka. Jsou povrchní, takže se jen málokdy starají o potřeby a touhy ostatních. Podporuje je v tom i jejich nadměrná domýšlivost, jež ostatní lidi vrhá do pozadí. Vztah je pro Blížence obvykle jen hrou, mnohem raději nezávazně flirtují. A zradí vás, aniž by je tížilo svědomí.

Panna je soběstačná, ale leckdy až moc

Pokud bychom hledali znamení, které si nejvíc takříkajíc vystačí, byla by to právě Panna. Na své soběstačnosti si zakládá leckdy až příliš. Vztahy buduje z pozice síly a často si klade své vlastní podmínky. Pokud je nedodržíte, považuje to za urážku a odtáhne se od vás. Soustředí se zejména na sebe a na své vlastní problémy, stížnosti ostatních pak ignoruje. Jednoduše se nechce příliš zatěžovat, jde jí totiž především o vlastní klid.

Fotografie: Freepik

Štíři se o city jiných lidí nestarají

Žít se Štírem není zrovna jednoduché. Jde totiž o vynikající manipulátory, kteří dokážou jakoukoliv situaci zvrátit ve svůj prospěch. Vybírají si proto takové protějšky, u kterých mohou snadno tahat za nitky. A pokud pociťují lásku, pak ji vnímají spíše jako prostředek k tomu, aby nějakým způsobem vybili vášeň, která je doslova spaluje zevnitř.

Všeobecně jsou Štíři poměrně složitými osobnostmi a bezohlednost se k nim vlastně v jistém kontextu hodí. Bývá však dovedena do extrému, stejně jako jejich narcismus a další negativní vlastnosti, které způsobují, že se zkrátka o city jiných lidí žádným způsobem nestarají. Nestojí jim to za to. Takže pokud máte ve svém okolí cynika, bude to nejspíš právě Štír.