Známky, které naznačují, že váš partner ještě není zralý na vážný vztah

Většina žen si pro svůj život přeje zodpovědného partnera, který se o ni dokáže postarat. Věk mužů ale není tím hlavním faktorem, který tuto zralost určuje. Zjistěte, jak poznat, že váš partner ještě není zralý pro vážný vztah.

Člověk, který ještě není dostatečně zralý na společný partnerský život, se pozná podle jednoduchých rysů. Jedná se o velmi manipulativní lidi, které dokáže rozhodit i malá změna, která neodpovídá jejich představám nebo požadavkům. Je pro pro ně velmi důležité, aby vše fungovalo tak, jak chtějí oni. Často se také všimnete toho, že  nezralý člověk není schopen řešit své vlastní problémy a odpovědnost rád přenechá na druhých. Jaké jsou další vlastnosti muže, který není připravený na společný život?

Nedá se s ním komunikovat a nesnese úspěch jiných

Nedostatečně vyzrálý muž není schopen vyjádřit své myšlenky a velmi nerad se účastní vážné konverzace. Raději si vše nechává pro sebe a v případě konfrontace se velmi rychle snaží najít cestu, jak z této situace ven. Nepříjemné situace nerad řeší a čeká, že se vyřeší samy. Také si můžete všimnout toho, že se vyhýbá plánování. V ideálním případě vše nechává na svém protějšku, vzdává se tak odpovědnosti za případné řešení, které se mu nelíbí. Vždy volí tu pro něho pohodlnější cestu.

Fotografie: Unsplash

Tato situace často vede k tomu, že pokud nastane nějaký problém, obviňuje partnera. Málokdy připustí, že na vině je on. Pokud se mu tato strategie nepovede, najde si jiného obětního beránka. Není totiž schopen převzít zodpovědnost za vzniklou situaci na sebe. Velmi těžce se také vyrovnává s tím, pokud je někdo v jeho okolí úspěšnější než on. Je velmi žárlivý a neschopný věřit sám sobě.

Dostatečně vás neocení a není na něj spolehnutí

Muž, který ještě není zralý na partnerský život a převzetí odpovědnosti, se ani nesnaží porozumět nebo naslouchat ostatním lidem. Nezáleží mu totiž na tom, jaké máte pocity nebo na co právě myslíte. Jeho hlavním cílem je, abyste souhlasila se vším, co říká on. Pokud tomu tak není, tak se velmi snadno naštve a uchýlí k hádce. Nedělá mu problém hádat se na veřejnosti, naopak se v tom vyžívá. Velmi často odsuzuje všechny kolem sebe a nemá s nimi soucit. Nedělá jim problém ubližovat ostatním.

Fotografie: Unsplash

Často se od nich také dočkáte velkých slibů. Bohužel v jejich případě zůstává pouze u slibů. Když totiž dojde na ten okamžik, kdy by měli své sliby plnit, tváří se jako že o ničem neví a začnou se vymlouvat. Nezralý muž totiž nikdy nepochopí, proč jsou sliby důležité. V životě pro něj nehraje čas důležitou roli, nemá tendenci dělat věci podle priority, ale tak jak se to hodí jemu samotnému. To samé bude požadovat i po vás. Váš čas nepovažuje za důležitý ani cenný a očekává, že vše budete plnit tak, jak chce on a kdy chce on.

Zdroj: VeryWellMind