Dejte si ráno místo kávy teplou vodu s citronem. Jakmile to jednou vyzkoušíte, nebudete chtít přestat

Fotografie: Freepik

Teplá voda s citronem umí očistit tělo. Pro dosažení maximálního účinku si ji dopřejte na lačný žaludek. Jaké změny můžete očekávat?

Víte, co mají společného takové hvězdy, jako je Beyoncé, Jennifer Aniston a Gwyneth Paltrow? Pro každou z nich je voda s citronem po ránu povinným rituálem. Tyto hvězdy věří, že tento úžasný nápoj je vhodný pro každého. Proč byste si měli citronovou vodu dopřávat i vy? Zde je hned několik důvodů!

Detoxikace

Játra vám poděkují za citronovou vodu, protože pak se bude muset vypořádat s menším množstvím toxinů.

Úbytek na váze

Je známo, že voda s citronem je spolehlivým pomocníkem pro ty, kteří se chtějí zbavit nadbytečných kilogramů. Faktem je, že citronová voda zlepšuje trávení a zrychluje metabolismus. Mimochodem, citron funguje skvěle v tandemu se zázvorem, který má podobné vlastnosti.

Fotografie: Freepik

Posílení imunitního systému

Díky vysoké koncentraci vitaminu C pomáhá citron posílit imunitní systém. A pokud vás onemocnění předstihne, pomůže vám citron snížit teplotu a obecně onemocnění rychleji odstranit.

Pomoc proti zánětům a bolesti kloubů

Voda s citronem dobře odstraňuje kyselinu močovou z těla, čímž eliminuje bolesti kloubů.

Dobrá nálada

Draslík, který se nachází v citronu, má příznivý účinek na funkci mozku. Také vůně citronu sama o sobě normalizuje emoční stav, umožňuje vám rozveselit a osvěžit své myšlenky. Proto, pokud máte sklon k úzkosti, měli byste nejen pít vodu s citronem, ale také vonět místnost éterickým olejem z tohoto ovoce. S tím vám pomůže aromalampa nebo difuzér.

Fotografie: Freepik

Na co si dát pozor?

Šířka spektra pozitivních účinků citronové vody na tělo je působivá, že? S tím vším však bohužel existují také určité nevýhody, které je nesmírně důležité vzít v potaz:

  • Citronovou vodu pijte raději brčkem, protože kyselina může zničit zubní sklovinu.
  • Citronová voda může způsobit pálení žáhy u pacientů s pravidelnými žaludečními problémy.
  • Citron je poměrně silný alergen, proto voda s citronem může v těle vyvolat ostré reakce.

Příprava citronové vody

Na sklenici vody budou stačit 2-3 plátky citronu. Vytlačte z nich šťávu do vody. Pokud je to žádoucí, výborným doplňkem bude také med nebo zázvor. Voda by měla být teplá, ale ne horká, aby se zachovaly všechny živiny. Odborníci doporučují vypít sklenici citronové vody ráno na lačný žaludek a další porci večer.