Domácí bělení zubů pomocí přírodních prostředků nestojí moc, ale výsledek je parádní

Fotografie: Freepik

Zářivý úsměv je jednou z největších dominant obličeje. Toužíte-li po dokonale bílých zubech, vyzkoušejte některý z přírodních bělicích prostředků.

Barva vašeho chrupu do značné míry závisí na genech, péči a celkovém stavu zubů. Chcete-li dosáhnout zářivějšího úsměvu, můžete navštívit lékárnu, drogerii nebo dentistu a provádět drahé bělící procedury. Stejného účinku však lze snadno dosáhnout doma pomocí dostupných přírodních prostředků.

Slupka z pomeranče

Kůra citrusových plodů obsahuje vápník a vitamin C. Pokud si každý den před spaním potřete zuby pomerančovou kůrou, látky v ní obsažené budou destruktivně působit na mikroorganismy na jejich povrchu a odstraní žlutý odstín. Pravidelná aplikace by měla probíhat po dobu několika týdnů.

Fotografie: Freepik

Plody jahod

Velké množství vitamínu C v jahodách také napomáhá bělení zubů. Rozmačkejte dvě jahody na kaši, naneste na povrch zubů a nechte působit několik minut. Tuto metodu přirozeného bělení je třeba praktikovat ráno a večer, dokud nebude dosaženo požadovaného výsledku.

Prášek do pečiva

Prášek do pečiva působí metodou mechanického čištění. Soda odstraní ze zubů tmavý povlak. Naneste na kartáček svou obvyklou zubní pastu a posypte ji práškem na pečení. Vyčistěte si zuby jako obvykle a ústa důkladně vypláchněte vodou.

Jedlá soda

Jedlá soda působí podobně jako prášek do pečiva, jde vlastně o takový peeling zubů, kterým je možné odstranit pigmentové skvrny a rozzářit vaše zuby. U této metody je třeba postupovat velmi opatrně a jemně, abyste si nepoškodili dásně nebo zubní sklovinu. Můžete do sody přidat i citronovou šťávu, výsledky uvidíte rychleji, ale riziko poškození zubní skloviny je vyšší.

Fotografie: Freepik

Obyčejná kuchyňská sůl

Jedním z důvodů žloutnutí zubů je nedostatek mikroživin. Můžete je doplnit a tím postupně vybělit zuby. Po vyčištění pastou naneste na kartáček malé množství jemné soli a opatrně si zuby čistěte. Neměla by se dostat na dásně, aby je nedráždila. Doporučuje se postup provádět dvakrát denně po dobu tří týdnů.

Banány

Banány jsou bohaté na látky prospěšné pro zdraví zubů: hořčík, draslík, mangan. Namažte si zuby vnitřkem banánové slupky a nechte 15 minut působit, poté si vypláchněte ústa a vyčistěte zuby běžným způsobem. Stopové prvky jsou absorbovány do skloviny, po několika týdnech budou vaše zuby mnohem bělejší.

Zdroj: Healthline