Dovolená last minute a její plusy a mínusy

Už se to pomalu blíží a dovolená klepe na dveře. Nemáte-li ještě nic v plánu, pak je nejvyšší čas mrknout po nabídkách cestovních agentur. Jako každý rok i letos nabízí last minute slevy, které pomohou ušetřit nějaký ten peníz. Ovšem i tady se vyplatí obezřetnost.

Myšlenka last minute zájezdů je patrně všem jasná. Cestovní agentury se snaží tímto způsobem doprodat volná místa v určitých turnusech. Navíc lidé na slevy reagují pozitivně a 20 % z celkové ceny je ve finále docela slušná sumička. Zdá-li se vám to málo, pak existují i ještě super slevy aneb super last moment. Tyto zájezdy cestovní kanceláře nabízí i přímo na letišti. Tento způsob už však vyžaduje dobrodružného ducha. Pomůže vám to ušetřit až několik tisícovek, ale je nutné si sbalit kufry ihned a vyrazit vstříc dobrodružství. I při nákupu last minute dovolených je možnost, že naletíte, proto se předem připravte a dávejte si pozor.

Na co si dát pozor, aby se dovolená vydařila

  • Finální cena dovolené

Cena hraje při koupi takového zájezdu samozřejmě PRIM. Nicméně předtím, než koupíte na internetu zájezd, jehož cena je více než lákavá, prověřte si, že jsou započteny veškeré stěžejní náklady – jako je cesta zpět, stravování, pojištění a další.

  • Vše o hotelu

Ověřte si na internetu vše o nabízeném hotelu, přečíst si recenze ostatních hostů není od věci. Dočtete se tak třeba fakta, která neodpovídají nabídce – ať už poloha hotelu, reálné fotografie, zkušenosti s personálem atd. Pozornost věnujte i tomu, jaký typ pokoje si rezervujete. Zda jednolůžkový, dvojlůžkový, jaké tam jsou postele, zda je tam přistýlka. Pamatujte, že připravenému štěstí přeje. Dělit se pak o pokoj se šváby by nebylo nic příjemného – nechceme strašit, ale už se to mnohokrát stalo.

  • Délka pobytu

Dobře se informujte o reálné délce zájezdu. Informace o délce pobytu může být zavádějící, protože může znamenat přílet před půlnocí a odlet po půlnoci. To by mohlo znamenat sedět až několik hodin na recepci nebo venku na lavičce. ¨

  • Vše o dopravě

Prostudujte opravdu pečlivě, co vše cena za dopravu zahrnuje. Může se stát, že přiletíte do cizí země a na hotel se budete muset dopravit sami nákladným taxíkem. Vhodné je předem si ujasnit i délku letu, zda jde o přímé spojení nebo let s mezipřistáním. Zkrátka nic neponechávejte náhodě.

Obrázek: pixabay.com