Hvězdy radí, jak znovu objevit ženskost v pokročilém věku. Horoskop pro ženy 50+

Fotografie: Depositphotos

Jste ve zralém věku, to však neznamená, že byste svoji ženskost měly pověsit na hřebík. Naopak, můžete toto období využít ve svůj prospěch a navrátit se ke šťastnému žití.

Tento horoskop je určen ženám, které vstupují do nové etapy svého života. To s sebou nese změny. Jak na ně budete pohlížet, je jen na vás. Vězte však, že zdánlivá negativa můžete snadno otočit ve svůj prospěch. Přečtěte si rady a tipy hvězd, jež vám pomohou znovu objevit vaši krásu a budete se díky nim cítit opět šťastné. Padesátka rozhodně není věk, kvůli kterému by se ženy měly stresovat.

Beran

Vaše znamení překypuje energií, která vám dodává na mladistvosti i ve zralém věku. Teď však nastal čas i na občasné zastavení. Zkuste se více soustředit na vlastní emoce a dojít k vnitřnímu zklidnění. Pomůže vám k tomu jóga a meditace. Odkryjí se vám tak netušené talenty, o nichž jste možná nevěděly, že je máte.

Býk

Vy jste zrozená pro flirt a zájem o muže vás celoživotně provází. A rozhodně máte co nabídnout, váš sexappeal je pověstný. Nejspíš se tak ráda věnujete svému tělu a snažíte se udržet v dobré kondici, a to je jednoznačné plus. Zkuste k tomu přidat i péči o svou duši. V pravidelných procházkách tak můžete spojit oboje dohromady. A v klidu se při příjemné fyzické aktivitě soustředit na své vnitřní rozpoložení.

Blíženci

Vaše znamení se vyznačuje nerozhodností a častou změnou názoru. To se mimo jiné projevuje tak, že někdy o věcech až příliš přemýšlíte ve snaze správně se rozhodnout. Přestaňte touto energií plýtvat a soustřeďte se na to, co vám radí vaše srdce. Podle něj se rozhodněte a už toto rozhodnutí nepodrobujte usilovným myšlenkovým procesům. Ušetřenou energii pak využijete na zábavnější věci.

Rak

Vaše introvertní račí povaha trochu klame tělem. Působíte tak, že ve vás mnoho emocí neprobíhá, ale opak je pravdou. Většinu z nich totiž dusíte v sobě a to vám bere mnoho sil. Teď máte příležitost se naučit své emoce dávat najevo. Bude to sice zpočátku boj, ale uvidíte, že se to nakonec vyplatí. Ukažte ostatním, co je skutečně ve vás. Uvidíte, jakou úlevu pocítíte a kolik energie díky tomu získáte.

Lev

Vy jste královnou. To je jasné, protože ráda vládnete. Někdy vám však kvůli tomu mohou unikat dobře míněné rady a postřehy vašich blízkých. Zkuste se více soustředit na ty, kterým můžete důvěřovat. Pokud si některé jejich rady vezmete k srdci, váš život může nabýt úplně jiných rozměrů – a to v pozitivním slova smyslu. Navíc se vám díky tomu podaří získat i opravdu blízké přátelství.

Panna

Perfekcionismu už bylo dost. Přenechte ho někomu mladšímu a začněte si konečně užívat života. Vaší nejlepší terapií bude, pokud se začnete bavit tím, že děláte chyby. Nic si nevyčítejte a uberte z nároků, které kladete na své okolí. Čeká vás tak příjemné uvolnění a svoboda, jež vám tolik chybí, abyste mohla být šťastná v další etapě svého života.

žena u řeky
Fotografie: Freepik

Váhy

Už jste získala životní zralost a moudrost. Ta vám tedy rozhodně nechybí. Potíž může být v tom, že jste se nejspíš ještě nerozhodla, co od života skutečně chcete. Přestaňte tedy všechno zvažovat a rozhodněte se svým srdcem. Více důvěřujte partnerovi a udržujte si životní lehkost. Mnohem déle se tak budete ocitat v obdobích vyrovnanosti, po kterých tolik toužíte.

Štír

Vy jste nezastavitelná. Máte v sobě až zvířecí přitažlivost, na kterou muži rozhodně nezapomínají. Také si jdete tvrdě za svým ve všech oblastech života. Avšak to, co míjíte, je jednoduchá krása života, jež se zjevuje ve vůni lesa a zpěvu ptáků. Zkuste se už na chvíli zastavit, uberte ze svých povinností a dělejte konečně něco sama pro sebe. Uvidíte, jak se to odrazí na vašem pocitu štěstí, ale i fyzickém zdraví.

Střelec

Vás chce mít za přítele každý. Umíte naslouchat a dokážete věnovat hodně času tomu, abyste své blízké udělala šťastnými. Proto se s vámi každý cítí dobře, ale nezapomněla jste tak trochu na sebe? Začněte se učit od sobeckých lidí a něco z jejich repertoáru přidejte i do svého života. Opravdu nejste povinna plnit všem přání na počkání.

Kozoroh

Jste velmi přizpůsobivá a logika je vaše hlavní zbraň, o kterou se opíráte. To vás v životě dovedlo ke splnění vysokých met, ale jste skutečně šťastná? Ve vašem vnitřním světě sídlí i intuice, již jste se ještě nenaučila poslouchat. Dejte si to jako úkol do další životní etapy. Uvidíte, že vás dovede do netušených vod, a objevíte tak úplně nový rozměr života.

Vodnář

Vy někdy dokážete ostatní přivádět do rozpaků. Je to součástí vaší role. Být zábavná a trochu tajemná tak, že ostatní na vás mají stále co nového objevovat. Někdy by se však hodilo se stáhnout do svých myšlenek a vnější svět přenechat k řešení zase jiným. Uklidněte mysl, uvařte si čaj a přečtěte si svou oblíbenou knihu.

žena na procházce
Fotografie: Freepik

Ryby

Vy jste romantická duše a umělec, který se často vznáší v oblacích. Někdy zbytečně tlačíte na pilu v očekávání dalších důkazů lásky a přátelství. Zkuste se zastavit a zaměřit se na podstatu svých životních problémů a nezkreslujte je svými představami. Uvidíte, že se vám podaří vyřešit věci, s nimiž jste už roky nemohla pohnout.

Zdroj: Se