Jak na husté obočí: Lidové prostředky, které okamžitě poskytnou působivé výsledky

Fotografie: Depositphotos

Husté obočí už nemusí být pouze výsledkem kosmetického zásahu. Pokud hledáte jednodušší, levnější a přírodnější alternativy, zkuste tyto prostředky, jež zajistí rychlejší růst obočí.

Dříve bylo tenké obočí v módě, trendy se však dramaticky změnily. V podstatě lze říci, že dnes platí „čím hustší obočí, tím lepší“. Neuvěřitelně husté obočí si získává stále větší oblibu, ovšem kde příroda nenadělila, je potřeba kosmetický zákrok, což často není levná záležitost. Jak tedy zařídit, aby bylo obočí přirozeně husté? Je dobré použít lidové prostředky, jež vám umožní obočí rychle a efektivně zvětšit. Více prozradila lékařka Cynthia Cobb.

Sezamový a lněný olej

Sezamový olej má velkou nutriční hodnotu a používá se při léčbě celé řady nemocí. Obsahuje vitamíny komplexu B a vitamín E, některé minerály jako vápník, hořčík a fosfor a také bílkoviny, které posilují vlasy a vyživují jejich kořínky. Sezamovým olejem masírujte obočí po dobu 2 minut a nechte tuto kúru působit několik hodin, nejlépe přes noc. Poté místo opláchněte teplou vodou.

Lněný olej je bohatý na omega-3 mastné kyseliny a základní živiny pro růst vlasů. Masáž lněným olejem podporuje růst a posiluje obočí. Naneste pár kapek lněného oleje na obočí, vmasírujte, nechte olej působit 30–60 minut a pak ho opláchněte teplou vodou. Opakujte tento postup denně, brzy uvidíte kýžené výsledky.

Cibulová šťáva bohatá na síru

Jedním z nejlepších domácích prostředků pro růst obočí je cibulová šťáva, která je velmi bohatá na síru, jež zase podporuje rychlý růst vlasů a také vlasové folikuly. Nastrouhejte cibuli, abyste z ní vytáhli veškerou šťávu, tu pomalu vmasírujte do obočí, nechte ji půl hodiny až hodinu působit a následně ji smyjte teplou vodou. Pokud se nemůžete zbavit cibulového zápachu, vyčistěte si obočí vatovým tamponem namočeným v citronové šťávě.

Fotografie: Pixabay

Žloutek plný biotinu

Vejce jsou důležitým zdrojem bílkovin, které obsahují biotin, látku nezbytnou pro růst vlasů. Oddělte žloutky od bílků, žloutky rozšlehejte vidličkou, ponořte do směsi vatový tampon, směsí potřete obočí a nechte ji působit 20–30 minut. Masku následně opláchněte teplou vodou. Tento postup opakujte jednou nebo dvakrát týdně.

Zdroj: Healthline, Opetroleo