Kuchyňské utěrky mohou být znovu dokonale bílé díky účinnému domácímu prostředku

Fotografie: Depositphotos

Chcete si užívat krásné bílé kuchyňské utěrky, ale nechcete používat silná chemická bělidla? V takovém případě vám může pomoci několik následujících rad a tipů, s jejichž pomocí dosáhnete krásně čistých utěrek poměrně jednoduše a ekologicky. A že bělení ručníků nebo utěrek představuje poměrně častou činnost, protože se snadno a hlavně neustále špiní.

Elegantně jednoduchý postup

Možná se budete divit, jak jednoduchý postup pro bělení utěrek níže v článku najdete. Vše je však pečlivě ozkoušené a skutečně funkční. Zároveň si tímto způsobem ušetříte poměrně dost drahocenného času, který tak můžete strávit příjemnějšími činnostmi.

Návod na domácí bělení kuchyňských utěrek

Bílá je známkou hygienické čistoty, takže do kuchyně skvěle pasuje. Jenže dosáhnout bílých utěrek a ručníků rozhodně není jednoduché hlavně při častém opakování a praní.

Fotografie: Pixabay

Chemická bělidla jsou navíc silnými chemickými látkami, jejichž používání není nic dobrého pro lidské zdraví ani životní prostředí. Z toho důvodu se zkuste raději zaměřit právě na tento domácí, jednoduchý a k tomu všemu levný způsob, jak navrátit utěrkám jejich světlé barvy.

Co budete potřebovat?

  • 5 litrů vody
  • Větší mísu nebo umyvadlo
  • 2 lžíce rostlinného oleje (například slunečnicový)
  • 3 lžíce bělidla
  • 4 lžíce pracího prášku

A jak na postup pro bělení utěrek?

Pro řádné vybělení utěrek si nejdříve připravte horkou vodu ohřátou v rychlovarné konvici. Tu nalijte do kbelíku nebo připravené mísy podle toho, co se vám bude lépe používat. Následně přidejte do vody rostlinný olej, prací prášek a připravené bělidlo.

Vše důkladně promíchejte a rovnou přidejte utěrky a ručníky. Snažte se je umístit do co možná nejvíce teplé vody, aby reakce bělení byla co možná nejvíce intenzivní.

Utěrky a ručníky ponechte ve vodě až do jejího vychladnutí. Bělení tak může trvat klidně hodinu, ale pro skutečně nejlepší výsledek se doporučuje ponechat utěrky v připravené vodní lázni přes noc.

Až je vyndáte z vody pro bělení, důkladně je opláchněte. Umístit je můžete na krátký program do pračky. Čisté a hlavně krásně bílé ručníky následně nechte důkladně vyschnout pověšením na vhodný sušák. A takhle jednoduché to je. Za chvíli dostanete recept na domácí bělení do ruky a vaše ručníky a utěrky budou vždy zářit svěžestí.