Na tyto doplňky a oblečení pozor. Mohou vám zbytečně přidat léta navíc

Fotografie: Depositphotos

Pokud se zabýváte módou, tak se vám jistě bude hodit pár rad, co se oblékání týče. Například tyto věci vám mohou docela dost jednoduše přidat na věku.

Vzhled na člověku není to nejdůležitější, ale i přesto se každý snaží vypadat dobře. Není to o povrchnosti, jako spíše o tom, aby se člověk cítil ve svém těle dobře. Proto je dobré si dávat pozor na to, co nosíte. Může se vám to třeba líbit, ale ve špatné kombinaci mohou různé doplňky a druhy oblečení vyvolat starší dojem.

Šperky a kalhoty dělají hodně

Mnoho lidí si na sebe rádo dají nějaké ty hezké šperky, ať už se jedná o náhrdelníky či prsteny. Je třeba u toho ale dbát na to, že jakmile jsou šperky přehnaně velké a kýčovité, nemusí to působit úplně nejlépe. Velké prsteny vytvářejí dojem starších rukou. Co se týče větších náhrdelníků, ty mohou slušet korpulentnějším dámám, ale ty s drobnější postavou by se od nich měly držet dál.

Fotografie: Unsplash

Zároveň by náhrdelníky neměly zbytečně moc zářit a upoutávat pozornost. Co se týče kalhot, je důležité se ohlížet na to, jaký typ postavy máte. Štíhlé osoby si mohou dovolit kalhoty s vysokým pasem či „bokovky“. Větší osoby by naopak neměly přehánět a snažit se najít takové kalhoty, které nebudou jejich kila navíc zvýrazňovat. Například takové, které opticky prodlouží nohy.

Záleží i na účesu a make-upu

Jakmile zvolíte dobrý účes, můžete zakrýt mnoho nedostatků. Jako třeba příliš dlouhý krk, vysoké čelo, nebo naopak můžete zdůraznit obočí a barvu očí. Dříve se říkalo, že čím je žena starší, tím kratší účesy by měla volit. Přitom to tak ale nemusí být. I dámám ve středním věku sluší drdol s mírně prošedivělými vlasy, není to nic, za co se stydět.

Fotografie: Unsplash

Jen pokud již vlasy řídnou, neměly by se nechávat dlouhé. Může to totiž působit mírně opelichaným dojmem a to už samozřejmě na věku přidá. Co se týče make-upu, dávejte si pozor na přehnané odstíny. Není potřeba zbytečně zazářit, proto je dobré se vyhnout výrazným rtěnkám a třpytivým stínům. Přehnaná červeň ve tvářích také není tou nejlepší volbou.

Barvy jsou velmi zásadní věcí

Ano, barvy ovlivňují skutečně všechno. Můžete mít naprosto krásné oblečení, ale jakmile nějaké hezké kusy zkombinujete barevně špatně, dojde ke katastrofě. Rozhodně se ale pestrobarevných kombinací vzdávat nemusíte. Oblékání se jen do tmavých a nic neříkajících odstínů z vás udělá šedou myšku, která bude vypadat starší.

Fotografie: Unsplash

Vždy ovšem dbejte na to, že to vy se musíte cítit dobře. A je jedno, jaké barvy k tomu zvolíte. Na sociálních sítích jistě také najdete mnoho inspirace a jsou i stylisté, kteří se tímto zabývají a poradí vám. Můžete také zajít do obchodu a vyzkoušet různé nové kombinace oblečení, jež jste nikdy nenosili.

Zdroj: Styl Interia