Nejčastější důvody, proč se muži rozcházejí se svými partnerkami

Fotografie: Freepik

Rozchod nemusí znamenat jen to, že dávná láska vyprchala. Existuje mnohem více důvodů, které muže donutí opustit svou partnerku, ačkoliv ji stále milují.

Úplně prvním důvodem a nejobtížnější situací je nevěra. Ačkoliv láska stále trvá, byla významně porušená důvěra. Navíc se odpuštění vždy nerovná úplnému zapomenutí na zradu. A to i v případě, že se nevěra stala jen jednorázově. Shoda v intimnostech je také důležitá. Proto někdy důvodem k rozchodu může být i sexuální neslučitelnost. Ukončení vztahu z tohoto důvodu ale není jen dominanta mužů, ženy se ze stejného důvodu rozcházejí stejně často.

Fotografie: Freepik

Nuda ve vztahu nemá co dělat

Stejný druh humoru je taktéž poměrně důležitý. Partner neměl mít pocit, že se nudí. Někomu stačí občasné legrácky nebo společné aktivity, někdo ve vztahu vyžaduje adrenalinové zážitky. Tak jako tak je ale důležité najít vzájemnou shodu. Jen málo mužů chce ve vztahu vidět, jak na ně partnerka spoléhá ve všech aspektech. Vždy je pro každého z partnerů důležité udržet si určitou míru samostatnosti a nezávislosti.

Zamilovaný člověk se s nedostatky druhého člověka snadno vyrovná. Pokud je ale partnerka příliš negativní, v ničem nespatřuje nic dobrého a budoucnost vidí jen v černých barvách, málokterý muž dokáže takové chování dlouhodobě tolerovat.

Fotografie: Freepik

Pocit méněcennosti

Také je důležité, aby si partneři byli rovnocenní. Někdy ale muži potřebují více důvěry a loajality, případně slyšet, že jsou pro ženu významní, případně třeba jen pochválit za přivrtanou poličku nebo úspěch v práci. Pokud má partnerka pocit, že je její partner méněcenný, nebo jím dokonce opovrhuje, muž v takovém vztahu dlouhodobě nezůstane.

Důvodem, který tak úplně nemůžeme ovlivnit, je mužův strach ze závazků. Ten někdy dokáže zhatit i sebevětší lásku. Manželství, děti a společný život jsou velké závazky, na které muž nemusí být připravený. Pokud se dva lidé neshodnou na tom, co od života očekávají, zda budou chtít mít potomky nebo vstoupit do manželství, může to být významný a bolestivý důvod pro rozchod.

Žádné společné zájmy

Vztah příliš nebude fungovat ani lidem, kteří jsou emočně neslučitelní a nemají společné zájmy. Někdo si po náročném dnu práci potřebuje sednout na gauč s knihou, případně se podívat na film, někdo zase potřebuje aktivní socializaci, večeři v restauraci nebo drink v baru nebo alespoň procházku po městě.