Pokud si někdy přečtete jednu z těchto rad o těhotenství, zpozorněte. Jedná se totiž o mylné informace

Fotografie: Unsplash

Vždycky se najde nějaká matka, která o těhotenství ví všechno a myslí si, že její rady jsou ty nejlepší. Někdy to ale nemusí být pravda.

Těhotenství je v životě ženy opravdu zvláštní období. Jistě, na jednu stranu je to nejradostnější období většiny žen, protože za chvíli přivedou na svět svoje děťátko. Ale je to také období plné starostí. Velmi často se totiž stává, že vám vaše okolí začne dávat poněkud zvláštní, někdy až bizarní rady. Sepsali jsme 6 nejčastějších a nejdivnějších rad.

I jako těhotná můžete pokračovat v léčbě

Tahle rada je od základu úplně špatná. Neustále byste se o svém zdravotním stavu měly radit se svým lékařem. Zda můžete pokračovat v léčbě či nikoliv, jestli léčba může ublížit vám nebo miminku a podobně. Kromě toho se vždy vyhněte samoléčbě, to by nemuselo dopadnout dobře.

Fotografie: Unsplash

Mohu se vyhnout striím, když se budu o břicho starat

Můžete si myslet, že pokud budete opatrné, vyhnete se během těhotenství striím. Měly byste se nad tím znova pořádně zamyslet. Výskyt strií je způsoben hlavně vaší genetikou. A s tím se bohužel nedá nic moc dělat.

Za úplňku bývá více porodů

V některých z nás je velice hluboko zakořeněná víra. Říká se, že za úplňkových nocí bývalo vždy více porodů. Někteří lidé pevně věří, že Měsíc ovlivňuje naše těla. Žádná studie ale nikdy nedokázala souvislost mezi úplňkem a porodem potvrdit.

Fotografie: Unsplash

Můžete sama urychlit svůj porod

Myslíte si, že když budete pít různé bylinné čaje, mít sex nebo budete cvičit, že rychleji porodíte? Další mylná představa. Ani jedna z těchto věcí váš porod neurychlí. Totéž platí pro další fyzické aktivity.

Během kojení nemůžete znovu otěhotnět

Tohle není ani zdaleka pravda. Je sice známo, že když kojíte novorozence, má to na vaše tělo antikoncepční schopnost, ale opravdu jenom slabou. Proto můžete znova otěhotnět, i když zrovna kojíte. Pokud otěhotnět nechcete, nezapomeňte používat i jinou antikoncepci.

Fotografie: Unsplash

Pokud si těhotná žena nedopřává, co chce, narodí se dítě s velkým mateřským znaménkem

I dnes ještě můžeme zaslechnout názor, že pokud si žena v těhotenství nedopřeje, na co má zrovna chuť, narodí se jí dítě s větším mateřským znaménkem. Je to opravdu mylná představa, na mateřská znaménka tohle nemá žádný vliv.

Zdroj: Mom