Netradiční bojovník proti nespavosti. Poznejte pravou sílu dobře známého koření

Fotografie: Freepik

Máte v kuchyni muškátový oříšek? Pokud ano, dojděte si pro něj, pokud ne, bude dobře, když si ho koupíte. Již mnoho let se používají bylinky pro jejich léčivé účinky. V dnešní době nejsou jen kořením pro vylepšení chuti. Muškátový oříšek známe pro pálivou chuť a jeho sladkou vůni. Jedná se o bylinku, která Vám pomůže, pokud Vás trápí nespavost.

Nepomáhá ale jen pouze při nespavosti, má plno dalších pozitivních účinků Mezi ně patří pomoc při trávení, detoxikace těla nebo tlumení chronické bolesti.

Nespavost je v naší moderní době častým jevem

Žijeme v hektické době, pro kterou je typické, že se všichni za něčím ženou. Z toho ústí stres, díky kterému nás mohou trápit bezesné noci. Muškátový oříšek zmírňuje stres a podporuje spavost. Právě proto byste měli pro muškátový oříšek najít místo právě večer při večeři.

Fotografie: Freepik

Muškátový oříšek není účinný jen pro tento problém. Má mnoho dalších pozitivních účinků, se kterými může pomoci od různých problémů.

Další pozitivní účinky muškátového oříšku

Muškátový oříšek pomáhá jako přírodní antidepresivum a odstraňuje stres. Díky němu se v těle uvolňuje hormon štěstí, který zmírňuje stres a zvedá pozitivní náladu. Je ideální pro pomoc v boji proti úzkosti a depresi. Také pomáhá zmírnit chronické bolesti. Muškátový oříšek je protizánětlivý. Pomáhá odstranit zánět ve svalech i kloubech a tím snižuje bolesti, které vznikají právě otoky a záněty.

Je také pomocníkem pro perfektní detoxikaci lidského těla. Mnohdy se jedná o problém špatného dechu, který bývá často projevem toxinů usazených v těle. A právě tím, že eliminuje toxiny, pomáhá odstranit jimi způsobený nepříjemný zápach z úst.

Olej z muškátového oříšku má také pomocné účinky pro správné trávení. Pomáhá vylučovat trávicí enzymy, které mají za úkol předejít různým typům zažívacích problémů jako je zácpa, ale i průjem, plynatost či nadýmání.

Fotografie: Getty Images

Muškátový oříšek Vám bude nápomocný také při kontrole krevního tlaku. Krevní tlak reguluje díky vysokému obsahu minerálů jako je draslík či železo. Snižovat krevní tlak pomáhá také schopnost muškátového oříšku snižovat hladinu stresu. Stres mnohdy napomáhá vysokému krevnímu tlaku.

V neposlední řadě si muškátový oříšek připisuje zásluhy i za podporu hubnutí. A to právě také tím, že podporuje správné trávení a detoxikuje tělo od toxinů. Pomáhá urychlit metabolismus Vašeho těla, a právě díky tomu startuje proces hubnutí.