Originální dárky v zavařovací sklenici

Přemýšlíte-li nad dárkem, který potěší nejednu hospodyňku, máme pro vás skvělý tip. Ručně vyrobené originální dárky, kterým nechybí vtip, potěší vždy a každého.

Možnosti, které vám dnes představíme, se hodí jak pro muže, ženy i děti. Dárky nedáváme jen k Vánocům, ale i jiným příležitostem. Proto inspirace není nikdy dost. Pokud rádi tvoříte a vymýšlíte, je tento článek určen právě vám.

Co vše budeme na originální dárky potřebovat

  • Zavařovací sklenice i s víčkem
  • Jutový provázek nebo stužka
  • Nějaká ozdoba na zavěšení
  • Tvrdý papír
  • Fix
  • Potraviny dle svého uvážení

Jak postupovat?

Záleží, co nás nejvíc oslovilo. Může to být ovesná kaše, recept na sušenky nebo něco jiného. Na malém příkladu si znázorníme, jak dárek připravit. Do zavařovací sklenice nasypeme ovesné vločky, dále drcené oříšky, cukr, sušené ovoce a opět třeba ovesné vločky. Tak, aby byly znatelné jednotlivé vrstvy. Různé barvy budou vypadat o to zajímavěji. Proto neváhejte vybrat recepty, kde jsou oříšky, mák, kakao, kokos, sušené ovoce. Nasadíme víčko, přes které dáme kousek ozdobné látky a stáhneme provázkem – přidáme závěsnou ozdobu a kartičku, kterou vystřihneme z tvrdého papíru. Ozdobným písmem na ní napíšeme ovesná kaše – stačí dolít horké mléko. Takovéto originální dárky jsou nejen praktické, líbivé, ale i chutné.

Možností je více

Stejně tak můžeme připravit základ na sušenky. V tomto případě nasypeme do sklenice mouku smíchanou s kypřícím práškem do pečiva, cukr, čokoládové hoblinky a další suché ingredience. Pak jen na kartičku dopíšeme, že má dotyčná osoba přidat mléko, vejce a olej. Tímto potěšíme nejen hospodyňky, ale i muže. Ušetříme jim námahu a recept mají předem připravený. Protože se však fantazii žádné meze nekladou, lze sklenici naplnit i drobnou kosmetikou či manikúrou. Dětem naopak můžeme sklenice naplnit barevnými bonbóny. Zdravější variantou je pak různě barevné sušené ovoce: brusinky, banány, jablka, meruňky, švestky. Inspirujte se také v přiloženém videu. Tyto originální dárky nevyjdou draho, máte je připravené poměrně rychle a s láskou.

Obrázek: youtube.com