Pekáč buchet za 10 minut denně. Zapojte do tréninku nejefektivnější cviky

Fotografie: Depositphotos

Vypracovat si břišní svaly, to není žádný med. Zpravidla se výsledky dostaví až za dlouhou dobu. Zapojte proto do tréninku nejefektivnější cviky na břicho.

Pekáč buchet, alfa a omega celého cvičení. Nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena, touží po něm každý. Nejlépe bez velké námahy, jenže tak věci na světě bohužel nefungují. Pokud si nechcete zaplatit drahého plastického chirurga, budete si to muset oddřít. V čem si však můžete trochu pomoci, je najít správné cviky, které vám zajistí nejlepší výsledky. Sice se trochu zapotíte, ale cestu k cíli si zkrátíte.

Břicho v jednom ohni za pár minut

Pokud je vaším snem tvrdé, vypracované břicho, trénujte cviky, díky kterým břišní svaly skutečně ucítíte. Někdy stačí pouhých 10 minut denně, abyste měli střed těla v jednom ohni. Při cvičení hlavně myslete na dýchání i správné provedení cviku. Nepřetěžujte záda a snažte se každý pohyb procítit. Vypněte, myslete jen na dané svaly. Za pár minut máte hotovo, přičemž výsledky se dostaví zanedlouho.

Klasické zkracovačky na břišní svaly

Zkracovačky zná každý, a také je všichni nesnáší. Jakmile je nějaký cvik skutečně neoblíbený, je to známka toho, že je velice účinný. Lehněte si na záda, pokrčte kolena, ruce přiložte na prsa a bedra přitiskněte k zemi. Pozor, abyste tělo netáhli hlavou, zabírat musí hlavně břicho. Odlepte lopatky od podlahy a nepokládejte je během cvičení na zem.

Fotografie: Freepik

Reverzní zkracovačky s nohama nahoře

Tentokrát zapojíte především spodní část břicha. Položíte záda na podložku, pořádně je přitisknete k zemi, ruce podél těla. Nyní budete zvedat nohy a pánev. S výdechem nadzvednete pánev nahoru, chodidla budou směřovat ke stropu. S nádechem se vrátíte zpět do původní pozice. Měli byste cítit kontrakce na spodním břišním svalstvu.

Všemi nenáviděný plank

Plank neboli prkno je též všem známý. Pokud jste byli někdy v životě už cvičit, jistě vám každý trenér tento cvik zapojil do cvičební rutiny alespoň jednou. Je při něm zpevněné celé tělo, především břišní svaly, abyste udrželi stabilitu a rovná záda. Výchozí poloha začíná na všech čtyřech, opíráte se o předloktí a pouze o prsty na nohou. Tělo je pevné, hýžďové i stehenní svaly zatnuté. Dýchejte, bradu držte ke krku. Hlava by měla prodlužovat páteř.

Fotografie: Pexels

Střihejte nohama jako s nůžkami

Nůžky jsou velice efektivním cvikem na břišní svaly. Lehněte si na podlahu, ruce můžete nechat podél těla nebo sepnout za hlavou, jak vám to vyhovuje. Hlavu mírně zvednete nad zem, stejně tak nohy, jen pár centimetrů nad podložku. Začněte střihat nohama jako s nůžkami. Nepokládejte je na zem.

Horolezec z obávaného planku

V tomto případě začnete již zmíněným cvikem, prknem. Ovšem s tím rozdílem, že se neopíráte o předloktí, ale o dlaně a ruce máte natažené. Střídáte každou nohu tak, abyste se pravým kolenem dotkli pravého loktu, levým kolenem zase levého loktu. Celé tělo je zpevněné, především břicho.

Zdroj: Healthline, Prevention