První dítě porodila, když jí bylo 66 let. Po sedmnácti letech se dočkala velkého úspěchu své dcery

Fotografie: Depositphotos

Nikdy se necítila tak stará, jako ukazovalo její zrcadlo. Když otěhotněla ve věku babičky, byla šťastná. Věděla, že má sílu vychovat dítě, jiní si to však nemysleli.

Stala se terčem velké kritiky. Dovolila si obejít zákony přírody a v pozdním věku podstoupila umělé oplodnění. Narodila se jí zdravá dcera a ona svého rozhodnutí nikdy nelitovala. Po porodu dcery se stáhla do ústraní a s médii nechtěla komunikovat. Po sedmnácti letech se však objevily nové fotografie, na kterých je vidět, jak si s výchovou dcery vede.

Věděla, že je zdravá a bude tu ještě dlouho

Dnes je jí už 83 let. Stará vrásčitá dáma má však šikovnou dceru ve věku spíše pravnučky. Před téměř dvaceti lety se Rumunka Adriana Iliescu dostala na titulní stránky světových médií kvůli svému pozdnímu těhotenství. Byla ostře sledovaná a mnozí ji za její čin odsoudili a považovali takové jednání za sobecké.

Ona si ze zlých jazyků mnoho nedělala. Těšila se ze zdravé dcery a snažila se trpělivě vysvětlovat, že se opravdu necítí na to, kolik jí ve skutečnosti je. Argumentovala i tím, že je zdravější než o polovinu mladší ženy. V rodině mají také dlouhověkost, a tak počítala i s tím, že bude dceři ještě dlouho po boku.

Možnost IVF přišla poprvé, když jí bylo 57 let

Jejímu otěhotnění v dřívějším věku nikdy nepřála situace. První dítě potratila a po rozvodu se věnovala studiu a práci. Později už přirozenou cestou otěhotnět nemohla. Umělé oplodnění bylo v Rumunsku poprvé dostupné, až když jí bylo 57 let. Hned se pokusila zkusit štěstí, ale první pokus nevyšel. Být matkou v tak pozdním věku rozhodně neplánovala. Touha po dítěti ji však nikdy neopustila.

Na nedávných fotografiích se objevila po boku téměř dospělé dcery. Ve tváři jí přibyly další vrásky, ale v očích stále má životní jiskru. Rozhodně to není žádná nemohoucí babička. Svoji dceru podporuje, jak může. A ta jí to rozhodně vrací. Mimo jiné tím, že je úspěšnou studentkou, stejně jako kdysi její matka. A chystá se nastoupit na vysokou školu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Școala Sfântul Calinic (@scoalasfcalinic)

Podle ní jí mnozí lidé i závidí

Ostatně Adriana přičítá tuto ostrou kritiku lidí i čiré lidské závisti. Je totiž úspěšnou a vzdělanou ženou. Roky pracovala jako univerzitní profesorka a napsala už 25 knih. Stále je na tomto poli aktivní a neustále pracuje na nějaké knize. Do rakve se tak opravdu ještě nechystá, a tak je s Elizou nejspíš čeká ještě mnoho společných let. A kdoví, možná se Adriana nakonec dožije i vnoučat.

Zdroj: Newsner