Každou ženu v domácnosti potěší kulinářský fígl, díky kterému lze rozmrazit maso do 15 minut

Fotografie: Freepik

Zapomenuté maso v mrazáku už vám vrásky dělat nemusí. Tento trik můžete použít na jakýkoliv druh masa, a navíc ani nikdo nic nepozná.

Jednou z nepříjemných každodenních situací může být, když člověk omylem zapomene rozmrazit maso a pak jen uvažuje, co dělat. Nejenže se tím oddálí čas oběda či večeře, ale mnohdy to také leze do peněz, protože se náhradním řešením lehce stane donášková služba. Vyhněte se těmto scénářům a zkuste si opět trochu usnadnit život. Tento naprosto jednoduchý trik je nejen účinný, ale také zcela zdarma.

Hlavně nepoužívejte mikrovlnku

Ještě předtím, než vám metodu představíme, je důležité upozornit na zásadní chybu, které se mnoho lidí dopouští. Tím je rozmražení masa v mikrovlnné troubě. Tento způsob nedoporučují profesionální kuchaři ani zdravotníci, jelikož tím riskujete rychlé rozmnožení bakterií na povrchu masa. Okraje masa se navíc mohou začít vařit, čímž může dojít k nedostatečnému udělání masa zevnitř, jakmile ho budete zpracovávat. U způsobu níže představeného máte jistotu, že k takovým nešvarům skutečně nedojde.

Stačí vám jednoduché tři kroky

Prvním krokem bude vytáhnout maso z mrazáku, jinak by to ani nešlo. Důkladně zkontrolujte, zda není jeho obal nijak poškozený. I přesto, že bude v pořádku, je stejně největší jistotou maso zabalit do nového a čistého sáčku. Zabráníte tak zbytečným komplikacím, které by mohly nastat, kdyby byl obal nějakým způsobem roztrhnutý.

Fotografie: Freepik

Druhý krok je jednoduchý. Budete k němu potřebovat asi středně velký hrnec, ale jeho velikost neváhejte přizpůsobit velikosti masa. Tento hrnec následně vezměte a naplňte ho vodou. Ani nemusí být teplá, vlažná voda je nejlepší volbou.

V třetím a závěrečném kroku budete potřebovat libovolný plech, nejideálnější je přímo ten do trouby. Do něj maso položte a umístěte na ně hrnec plný vody. Teď už vám jen stačí čekat okolo 5 až 15 minut v závislosti na velikosti masa. Po této době se maso úplně rozmrazí a je připraveno ke zpracování.

Fotografie: Freepik

Jak to, že to funguje?

Tajemství tohoto triku spočívá ve vzájemném působení tlaku a tepla. Díky dvěma kovovým deskám naproti sobě se maso začne roztápět. Nejdůležitější je, že v tomto procesu nemůže dojít k tomu, že by se maso z nějaké strany začalo nerovnoměrně vařit. Tímto trikem ušetříte čas a vaše maso zaručeně zůstane stejně chutné, jako kdybyste ho rozmrazili klasickou cestou.

Zdroj: Goodhousekeeping