Na co se připravit při hledání pronájmu

Chcete-li najít pronájem bytu v Praze, pak vám nezbývá nic jiného, než se připravit na boj. O byty k pronájmu je nebývalý zájem a tato situace se netýká pouze Prahy. Je pravdou, že zejména ve velkých městech jakými je Praha, Brno, Ostrava budete mít s pronájmem asi největší problém.

Ne proto, že by byla nabídka bytů k pronájmu nedostačující, právě naopak. Každý, kdo sleduje nabídku bytů k pronájmu ví, že během každého dne se v nabídce objeví až několik desítek nových inzerátů. Velmi rychle se však jednotlivé inzeráty také z nabídky ztrácí. U těch nejatraktivnějších nabídek je pronájem velmi rychlou záležitostí.

Pronájem bytu z databáze klientů

Některé realitní kanceláře organizují prohlídky s více klienty zároveň a není výjimkou, že ihned na místě ti nejvážnější zájemci skládají zálohu, aby si byt opravdu zajistili. Jsou dokonce i byty, které se do veřejné nabídky vůbec nedostanou. Někteří realitní makléři si vytváří svou soukromou databázi klientů, se kterými se setká právě na některé z prohlídek a pokud se jim do nabídky dostane nemovitost, která by jim mohla vyhovovat, kontaktují je přednostně.

Sepište si otázky předem

Jestliže se vám podaří domluvit si termín prohlídky, neradujte se předčasně. Velmi často se stává, že majitelé si najdou nájemce dříve a k dohodnutému termínu prohlídky už nedojde. Pokud s hledáním bytu k pronájmu začínáte, pak si projděte inzeráty na nejrůznějších portálech. Můžete se podívat například na stránky realitních inzerátů, kde najdete spoustu aktuálních nabídek. Najdete zde jak bydlení pro jednotlivce, kteří například dojíždí velmi často do Prahy za pracovními povinnostmi a nechce se jim přebývat v hotelu, tak dlouhodobé bydlení pro páry i rodiny s dětmi. Před začátkem si sepište několik klíčových bodů, které jsou pro vás nejpodstatnější, aby se vám nestalo, že se zapomenete na nějakou podstatnou informaci zeptat.

Obrázek: pixabay.com