Opravdu nečekané překvapení zastihlo Američanku při koupi nemovitosti. To co viděla, ji doslova dostalo

Fotografie: Freepik

Co všechno se může stát, když koupíte dům v aukci? Pravděpodobně nečekáte, že koupený dům bude vysoký pouhý jeden metr. Pro Američanku tak šlo o skutečně zajímavé překvapení.

Přísloví o kupování zajíce v pytli by mělo platit i na domy. Dražby nemovitostí jsou lákavým způsobem, jak za relativně zajímavé peníze přijít k domu. Jenže aby se to povedlo, musíte mít jistotu, že má vyhlédnutý dům ty správné rozměry pro běžné bydlení normálně vzrostlých lidí. Vyhnete se tak poměrně netradičnímu překvapení, jaké čekalo na jednu americkou ženu, která si v aukci pořídila domek s drobným nedostatkem, který však na první pohled na fotografii nebyl příliš vidět.

Krásně vypadající nemovitost v aukci

Koupě nemovitosti v aukci je poměrně známá věc. Problém ale nastává ve chvíli, kdy se nejedete podívat na osobní prohlídku, protože v takovém případě se vám může stát podobná situace, jako jedné Američance, která takto koupila krásný dům, který na fotografiích vypadal velmi pěkně. Jenže problém spočívá v jeho výšce. Domek je totiž vysoký pouhý jeden metr a dvacet centimetrů k tomu, takže je poměrně obtížné vůbec se dostat dovnitř a pro vzrostlé lidi to rozhodně není.

Šok při prohlídce domu na vlastní oči

Prvotní šok z neuvěřitelně malé velikosti domku vystřídal úžas a zájem o odhalení příběhu. Vybavení bylo totiž skutečně propracované a nabízelo vlastní kuchyňku, koupelnu, jídelnu, ale například také pěkně zařízený krb miniaturních rozměrů. Všechno vypadalo skoro jako kdyby zde žili nějací trpaslíci nebo opravdu malí lidé.

Záhady okolo malého domu

A jak to tak bývá, okolo malého domku se začaly vytvářet nejrůznější příběhy, historky a domněnky. Jedním ze scénářů bylo to, že se jednalo o dům malých rybářů, kteří žili v přístavu. Další teorie hovořila o tom, že šlo o zapomenutý kousek muzea, takže proto je všechno tak nějak zmenšené a jde vlastně o měřítko. Pravda je však poměrně úsměvná, ale na druhou stranu bohužel nijak záhadná ani senzační.

Skutečně vysvětlení původu a podoby domku

Nejde o žádný magický domek, ve kterém bydleli skřítci, ale předchozí majitel postavil tuto zmenšeninu domku pro děti, aby si uvnitř mohly hrát. Šlo o dědečka, který připravil pro svá vnoučata skutečně zajímavou zábavu a jejich vlastní dům, kde si mohli hrát na opravdový život. Dnes se jedná o zajímavost, na kterou se jezdí dívat mnoho lidí z okolí a objevuje se i v některých turistických průvodcích při cestování po New Jersey.