Slavné herecké osobnosti, které mají za sebou i nepěknou alkoholovou a drogovou kariéru. Některá jména byste nečekali

Fotografie: Depositphotos

Dnes by to do nich nikdo neřekl, v minulosti však holdovali drogám. Zjistěte, který z vašich oblíbených hrdinů hollywoodského plátna to neměl právě jednoduché.

Známe je z televizních obrazovek a mnohdy je považujeme za seriózní, zodpovědné a bez výstřelků. To však platí jen do té doby, dokud se nezaměříme na jejich minulost. Zajímá vás, který marvelovský hrdina musel v minulosti bojovat i s démonem heroinu nebo kterou zpěvačku dohnaly navíc i psychické potíže?

Daniel Radcliffe aneb i Harry Potter se někdy utne

Když se poprvé postavil pře kamery ve známe potterovské sérii, bylo mu 12 let (poprvé natáčel už v roce 1999, tedy ve svých deseti). A vzhledem k popularitě celé série a rychlému tempu natáčení jednotlivých filmů i on šlápl vedle. Během natáčení posledních tří potterovských snímků tak propadl alkoholu, což mu na place i v osobní životě přineslo značné problémy. Teď už je však naštěstí všechno v pořádku.

Fotografie: Pixabay

Robert Downey Jr. alias Ironman

Všichni ho známe jako neohroženého hrdinu marvelovského vesmíru, jež za schopnosti vděčí především svému vlastnímu umu a lásce k technologiím. Robert Downey Jr. se však ve filmovém světě objevil mnohem dříve. Vzpomeňme na filmy Temný obraz, Takový normální zabijáci nebo třeba Čas smyslnosti. V jednu chvíli to však s jeho kariérou vypadlo bledě – propadl totiž heroinu. Naštěstí jde již o dávnou minulost. Film Ironman z roku 2008 pak jeho popularitu opět nakopl k hvězdným výšinám.

Fotografie: Pixabay

Drew Barrymore vystřídala ledacos

Tenhle roztomilý Charlieho andílek, jehož kariéru odstartoval film E.T., to neměl v životě zrovna jednoduché. Drew se narodila do problémové herecké rodiny, takže velmi brzy přičichla nejenom k alkoholu, ale také k marihuaně nebo kokainu. Všech závislostí se naštěstí odkázala zbavit již během dospívání a dnes byste na ní podobné eskapády nepoznali.

Ben Affleck aneb i držitel Oskarů může zaškobrtnout

Někteří si spojují jeho hereckou kariéru především s působením u DC, kde si zahrál Batmana, jiní dávají přednost jeho oskarovým projektům Argo a Dobrý Will Hunting. Málokdo by si však tipl, že bude mít tento charismatický herec také problémy s alkoholem. Poprvé se šel léčit v roce 2001 a jak sám říká, půjde o celoživotní a obtížný boj.

Fotografie: Depositphotos

Demi Lovato bojuje navíc i s psychickými poruchami

Před kamerami se objevuje už od 17 let. Její pěvecká kariéra se však v samých počátcích pojila i s alkoholem a drogami. V roce 2010 se dokonce musela léčit. Svým fanouškům se později přiznala i k tomu, že trpí bipolární poruchou a poruchami příjmu potravy. Pozorní posluchači pak najdou množství poměrně přímočarých náznaků i v její hudbě.

Hvězd a hvězdiček, které v některém ze svých méně šťastných životní období holdovaly alkoholu nebo drogám, bychom jistě našli mnohem více. Tahle pětice však dokazuje, že i z tohoto stavu se lze s trochou vůle dostat. Mohou se tak stát skvělou inspirací pro všechny, kdo s obdobným problémem právě bojují.

Zdroj: WebMD